В інтерв'ю Reinsurance News Мартін Кройцер, старший ризик-менеджер з кібер-ризиків Munich Re, підкреслив, що кібер-війна перевищує апетит компанії до ризику, проте фірма активно співпрацює з урядами для обміну ідеями щодо рішень для потенційних катастрофічних сценаріїв кібер-війни.
Кройцер зазначив: "У нинішніх війнах, які ми спостерігаємо на Близькому Сході, в Європі та інших частинах світу, кібератаки стали дуже важливою і дуже ефективною частиною війни.
"Звідси ми бачимо конкретні загрози, особливо для критичної інфраструктури".
Непередбачуваний накопичувальний характер і потенційна серйозність таких катастрофічних сценаріїв кібервійни підкреслюють, чому кібервійна виходить за рамки можливостей моделювання ризиків страховиків і перестраховиків, що робить її, з точки зору Мюнхенського перестрахувального товариства, нестраховою.
Кройцер пояснив: "Ось чому Munich Re також активно і успішно виступає за ясність щодо виключення кібер-війни за допомогою належних і придатних для цього застережень".
Крім того, Кройцер пояснив, що Munich Re обмінюється досвідом з урядами по всьому світу щодо управління абсолютними катастрофічними кібер-сценаріями.
Він підкреслив: "На мій погляд, дуже важливо, що Munich Re не говорить про страхове рішення, але ми активно пропонуємо наш досвід для обміну з урядами щодо потенційного захисту суспільств та економік в цілому.
"Ми беремо на себе цю відповідальність на урядовому рівні не заради бізнесу, не заради зростання, а заради того, щоб зробити нашу країну та наші суспільства більш стійкими".
Розвиваючи цю тему, Кройцер пояснив, що Munich Re "активно бере участь у поточних дискусіях, які набирають обертів з минулого року, особливо в Сполучених Штатах, коли адміністрація Байдена активно доручила двом американським агентствам оцінити вплив і необхідність державної підтримки на випадок кібер-атак або сценаріїв кібер-війни".