На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Зміна клімату загрожує стійкості електромереж, що спонукає до адаптації за допомогою страхування: Swiss Re

Версия для печати Версия для печати
10.07.2024 

За словами Міталі Чаттерджі, керівника відділу страхових досліджень глобального перестраховика Swiss Re, зміна клімату посилює суворі погодні явища в усьому світі, суттєво впливаючи на електромережу, підкреслюючи необхідність страхування для фінансування зусиль з адаптації та підвищення стійкості інфраструктури.

Аналіз відключень електроенергії в США з 2012 по 2023 рік свідчить про те, що понад третина цих відключень була пов'язана з несприятливими погодними умовами.

Частота таких відключень зростала кожні чотири роки протягом цього періоду, заявив Чаттерджі: "Щоб досягти чистого нуля, більша частина зростання поставок повинна припадати на відновлювані джерела енергії".

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) "вважає, що частка відновлюваної енергії повинна збільшитися з 28% (2021 рік) до 49% у 2030 році навіть у консервативному оголошеному політичному сценарії (APS)".

Чаттерджі вказує на те, що електромережі залишаються значним вузьким місцем, оскільки близько 3000 ГВт потужностей відновлюваної енергетики очікують на підключення в усьому світі

Політичні та планові затримки, недостатні інвестиції та дефіцит ключових компонентів, таких як трансформатори, перешкоджають розвитку електромереж. Зростання частоти стихійних лих ще більше ускладнює ці зусилля.

Чаттерджі підкреслює глибокий вплив стихійних лих на електромережі. Ураган Ян залишив без світла 2,6 мільйона жителів Флориди у 2022 році, а ураган Іда спричинив перебої в електропостачанні для 1 мільйона людей у Луїзіані у 2021 році.

Того ж року зимовий шторм Урі залишив без світла щонайменше 5 мільйонів людей на території від Техасу до Північної Дакоти. Екстремальна спека також пошкодила енергетичну інфраструктуру, як, наприклад, тепловий купол на північному заході Тихого океану в 2021 році, який розплавив силові кабелі.

У 2024 році шторм "Інгунн" призвів до виходу з ладу повітряних ліній електропередач у Норвегії, а зливові паводки в Сіднеї затопили підземні підстанції, що призвело до перебоїв в електропостачанні.

З 1850 року середня глобальна температура на поверхні Землі зросла на 1,1 градуса за Цельсієм, зазначив Чаттерджі: "Як наслідок, кліматичні моделі прогнозують, що хвилі спеки, ймовірно, стануть частішими та інтенсивнішими".

Поряд зі змінами полярного вихору та полярного струменевого потоку, що призведе до похолодань, спеки, посух та сильних опадів.

Ці зміни можуть суттєво вплинути на електромережу, знижуючи ефективність теплових генераторів, пошкоджуючи сонячні електростанції та системи зберігання енергії, а також підвищуючи ризик виходу з ладу трансформаторів.

Для підвищення стійкості Чаттерджі наголошує на важливості модернізації та перепроектування інфраструктури. Нові підстанції можуть бути обладнані постійними спорудами для захисту від повеней або побудовані на підвищенні.

"Набори даних інфраструктури повинні чітко вказувати на ступінь впливу 33, чутливості 34 та вразливості 35 компонентів електромережі. Це може включати моніторинг температури підстанцій за допомогою системи диспетчерського контролю та збору даних (SCADA)", – продовжує Чаттерджі.

Чаттерджі також наголошує на "розумних" інноваціях, таких як включення датчиків, що визначають погодні умови, та перетворення електромереж на "розумні" для підвищення стійкості.

"Інноваційні стратегії адаптації можуть також включати природоорієнтовані рішення, такі як проект "Життя з водою" компанії Duke Energy у Північній Кароліні", – додає пан Чаттерджі. Передача та пом'якшення ризиків, у т.ч. за допомогою страхових продуктів, є частковими рішеннями.

За словами Чаттерджі, страховики можуть стати довгостроковими партнерами енергетичних компаній, надаючи досвід управління ризиками та індивідуальні страхові рішення для захисту від перебоїв у роботі, пов'язаних з погодними умовами.

Підвищення стійкості електромереж до кліматичних загроз вимагає стратегій адаптації, що включають дані, дизайн, інновації та інвестиції.

Ці зусилля потребують співпраці між усіма зацікавленими сторонами, включаючи енергетичні та комунальні компанії, страховиків та уряди. Чаттерджі підкреслює критично важливу роль страховиків в управлінні ризиками та забезпеченні фінансового захисту.

Вони можуть підтримувати інвестиції в інфраструктуру та інновації, які підвищують стійкість, гарантуючи, що електромережа зможе протистояти зростаючим загрозам, пов'язаним зі зміною клімату.

Джерело:  Reinsurance News
URL статті:  https://www.reinsurancene.ws/climate-change-threatens-electric-grid-resilience-urging-insurance-backed-adaptation-swiss-re/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес