Згідно з опитуванням Міжнародного страхового товариства (IIS), штучний інтелект та зміна клімату стали головними пріоритетами для топ-менеджерів страхових компаній у всьому світі.
Глобальне дослідження пріоритетів 2024 року мало на меті виявити найважливіші питання для лідерів галузі та зібрати інформацію. Під час опитування респондентам було запропоновано вибрати три головні проблеми з шести категорій: економічна, політична та юридична, соціальна та екологічна, операційна, технології та інновації, бізнес та фінанси.
Вперше штучний інтелект став провідним пріоритетом у сфері технологій та інновацій, і більше половини респондентів підкреслили його важливість. IIS пояснює це зростання позицією керівників, які повідомляють, що їхні компанії не готові до швидкого розвитку АІ. Серед головних проблем вони назвали повільну адаптацію до технологічних змін і необхідність значної перекваліфікації через старіння робочої сили.
Незалежно від технологічного прогресу, машинного навчання чи інтеграції штучного інтелекту, галузь продовжує повільно змінюватися та адаптуватися всередині, зазначили деякі респонденти.
Зміна клімату продовжує домінувати в категорії quot;Соціальні та екологічні проблемиquot; четвертий рік поспіль, і 60% керівників вважають її пріоритетною для 2024 року. Зростаюча частота та серйозність стихійних лих створює значні проблеми, такі як труднощі з прогнозуванням майбутніх втрат і зростання витрат, які можуть дестабілізувати страховиків, уряди та споживачів. Чверть респондентів визнали, що їхні компанії не готові вирішувати цю проблему у 2024 році.
Інфляція, яка входить до категорії quot;Економікаquot;, залишається найпоширенішим пріоритетом на 2024 рік, охоплюючи всі внутрішні та зовнішні категорії вже третій рік поспіль. Незважаючи на те, що побоювання щодо інфляції зберігаються, побоювання щодо рецесії зменшилися з піку в 44% у 2022 році.
Опитування також дослідило основні можливості для зростання, які керівники очікують від своїх компаній у 2024 році.
IIS зазначив, що продуктові інновації – це найкраща можливість, і 60% керівників кажуть, що вони очікують, що їхня компанія зробить це цього року. 61% респондентів також поділилися, що вони шукатимуть нових або недостатньо обслуговуваних сегментів клієнтів, у той час як 55% сказали, що їхні компанії будуть зосереджені на зміцненні довіри та покращенні залучення споживачів.
Загалом керівники вважали, що їхні компанії готові йти за цими векторами зростання, і в середньому 95% зазначили, що вони певною мірою або дуже готові їх вирішити.