Нещодавнє опитування, проведене виданням Reinsurance News, свідчить про те, що загрози на основі штучного інтелекту спричинять найбільші збитки на ринку кібер-перестрахування протягом наступних двох років.
В опитуванні взяли участь сотні представників страхової та перестрахувальної індустрії.
З них майже половина респондентів (45%) відповіли, що очікують, що загрози на основі штучного інтелекту стануть найбільшим фактором збитків протягом наступних двох років.
Це не повинно бути несподіванкою, враховуючи широке впровадження технології штучного інтелекту в секторі в останні роки.
Раніше цього року Swiss Re і Zurich вивчили ризики, які генеруючий ШІ (GenAI) – тип ШІ, який може створювати різні типи контенту, такі як текст, зображення та аудіо – створює для сектору перестрахування та страхування.
Серед найбільших загроз були названі глибокі підробки, хибнопозитивні та хибнонегативні спрацьовування.
Крім того, у звіті, опублікованому на початку цього року компанією Lloyd's, найстарішим у світі ринком страхування та перестрахування, досліджувалося, як швидкий розвиток GenAI змінює кіберландшафт, що в кінцевому підсумку вимагає від бізнесу посилення стійкості до постійно мінливих загроз.
Тим часом, програми-вимагачі, ще одна велика кіберзагроза, яка часто створює перешкоди для індустрії, також отримала значну кількість голосів в опитуванні, посівши друге місце з 30%.
Програми-вимагачі часто з'являються на наших сторінках.
Наприклад, у травні дані At-Bay показали, що частота звернень з вимогами викупу в США в період з 2022 по 2023 рік підскочила на приголомшливі 64% в порівнянні з минулим роком.
Інша тривожна статистика Corvus Insurance показала, що перший квартал 2024 року встановив рекорд за кількістю глобальних атак з вимогами викупу в першому кварталі: дані показують, що протягом першого кварталу 2024 року на сайтах витоків інформації було розміщено 1075 повідомлень про жертв з вимогами викупу.
Цікаво, що як загрози, пов'язані з хмарними технологіями, так і компрометація ділової електронної пошти (BEC) отримали схожі відповіді – 15% і 10% відповідно.
Гай Карпентер, фахівець з глобальних ризиків і перестрахування в компанії Marsh McLennan, нещодавно заявив, що організації повинні краще розуміти складність загроз BEC.
Фірма попередила, що BEC не є новим вектором загроз, і що, як і багато інших векторів кібератак, він набуває все більшої популярності через відносно низький рівень технічної складності, що робить його високоефективним і прибутковим для суб'єктів, які здійснюють загрози.