Видання Insurance Europe опублікувало онлайн публікацію під назвою "Роль страховиків у забезпеченні кіберстійкості ЄС". У публікації підкреслюється важлива роль, яку відіграє цей сектор у підвищенні кіберстійкості в той час, коли кіберзагрози зростають як за частотою, так і за ступенем серйозності.
У ньому пояснюється, що ринок кіберстрахування стрімко зростає, що зумовлено збільшенням кількості кібератак. За даними Munich Re, з 2019 по 2023 рік світовий ринок кіберстрахування оцінювався в $5,9 млрд і зріс до $14 млрд. Незважаючи на це зростання, видання зазначає, що існує значна прогалина в кіберзахисті, а недостатнє страхування залишається критичною проблемою як для бізнесу, так і для приватних осіб. Видання також ділиться тематичними дослідженнями з усієї Європи, що демонструють ініціативи, спрямовані на посилення кіберстійкості.
На додаток до огляду ландшафту кіберстрахування, публікація визначає п'ять ключових проблем, які ускладнюють кількісне визначення та оцінку кіберризиків:
- Невизначеність щодо потенційних майбутніх збитків.
- Висока кореляція ризиків через широке використання поширених операційних систем.
- Обмежена доступність даних про кіберінциденти та пов'язані з ними збитки.
- Все більш нематеріальний характер кіберзбитків.
- Системні ризики, спричинені катастрофічними кіберподіями.
Для вирішення цих питань у публікації викладено кілька рекомендацій для політиків ЄС, які можуть підтримати страхову галузь у зміцненні кіберстійкості по всій Європі:
- Сприяння підвищенню обізнаності щодо кіберстійкості
- Спростити доступ страховиків до вичерпних даних про кіберінциденти.
- Підтримайте дискусію про державно-приватну співпрацю для подолання катастрофічних ризиків.
- Уникайте обов'язкових схем страхування або надмірно жорсткої стандартизації.
- Рекомендуємо уникати платежів за допомогою програм-вимагачів