На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Страховий ринок Центральної та Східної Європи зріс на 7,6% до 26,4 млрд євро

Версия для печати Версия для печати
15.11.2024 

Страховий ринок Центральної та Східної Європи за січень-червень 2024 року зріс до 26,35 млрд євро, що на 7,6% більше у порівнянні з минулим роком. Водночас виплати залишились майже незмінними, на рівні 11,9 млрд євро, йдеться у звіті XPRIMM.

Однак ці показники слід трактувати з обережністю, оскільки для Боснії і Герцеговини та Сербії доступні лише результати за перший квартал. Також, оскільки відсутні дані щодо виплат за збитками зі Словенії та Румунії, похибка може бути суттєвою, що може значно змінити остаточні результати.

Усі страхові ринки ЦСЄ, окрім Словенії, показали позитивну динаміку, часто з двозначними темпами зростання. Найвищі темпи зростання зафіксовані на менших ринках, таких як Косово, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія.

Серед найбільших ринків регіону Польща продемонструвала найвищий темп зростання – 13,4%. Румунія, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Чехія залишились у зоні однозначного зростання. Словенія, однак, зазнала спаду на 10%, що ми пояснимо нижче.

Негативна динаміка у Словенії була спричинена зниженням валових премій у сегменті страхування майна на 16,7%, що пов’язано з рішенням уряду про скасування з 1 січня 2024 року добровільного додаткового медичного страхування та заміну його обов’язковим медичним страхуванням під егідою Інституту медичного страхування Словенії. Усі поліси, видані страховими компаніями, які надавали додаткове медичне страхування, автоматично завершили дію 31 грудня.

Страхування життя

Валові премії у сфері страхування життя зросли на 5,7%, до 6,79 млрд євро. Після декількох періодів звітності, що демонстрували невелике зниження ринку страхування життя у регіоні, зумовлене спадом у Польщі, у першому півріччі 2024 року Польща продовжила позитивну тенденцію другий рік поспіль. Продажі продуктів з інвестиційною складовою (UL) також почали зростати, досягнувши 1,84 млрд євро, що на 4,6% більше.

За оцінками XPRIMM, лише Чехія демонструвала негативну тенденцію у сфері страхування життя, головним чином через зменшення обсягу продажів продуктів UL. Угорщина також показала зниження продажів UL на 2%, але це не вплинуло на загальне зростання сегменту страхування життя. Польща зафіксувала майже 8% зростання валових премій у страхуванні життя, що охоплює всі підкласи.

Ризикове страхування

Валові премії у сегменті ризикового страхування зросли на 8,29% у порівнянні з минулим роком, до 19,56 млрд євро. Виплати зросли лише на 3,5%, до 7,96 млрд євро, але ця цифра не враховує дані зі Словенії та Румунії, що свідчить про можливе збільшення виплат відповідно до росту валових премій.

Усі ринки, окрім Словенії, показали позитивну динаміку попри економічні труднощі. У багатьох країнах виплати за збитками зросли швидше, ніж премії. Польща, Чехія, Румунія, Угорщина та Словенія залишаються п'ятьма найбільшими ринками нестрахування життя, які разом займають 76% регіональних валових премій.

Динаміка страхового ринку Центральної та Східної Європи

Джерело: Beinsure

Автострахування залишається основним сегментом нонлайф ринку. У першому півріччі валові премії з ОСЦПВ склали 5,87 млрд євро (зростання на 7,26%), а премії за каско – 4,4 млрд євро (зростання на 12,7%). Виплати зросли майже на всіх ринках, часто на двозначні відсотки.

Інфляція продовжує впливати на автострахування, особливо на виплати. Хоча ціни на каско зросли, премії з ОСЦПВ залишаються вкрай чутливими до цін. Страховики обережно піднімають тарифи ОСЦПВ, але це відбувається дуже поступово.

Валові премії у страхуванні майна досягли 4,14 млрд євро, що на 11,87% більше у порівнянні з минулим роком. Виплати за майновими збитками зросли на 18,7%, до 1,3 млрд євро, навіть без урахування даних зі Словенії та Румунії. Вторинні ризики залишаються значною проблемою, зі стабільним зростанням частоти та тяжкості таких подій.

Джерело:  Форіншурер
URL статті:  https://forinsurer.com/news/24/11/15/44397

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес