Переважна більшість перевізників мають намір збільшити або зберегти чисельність персоналу в найближчі 12 місяців, згідно з дослідженням страхового ринку праці за третій квартал 2024 року, проведеним компанією Jacobson.
Згідно зі звітом Jacobson, хоча галузь продовжує створювати нові робочі місця, темпи зростання зайнятості залишаються відносно скромними. Вперше за 15-річну історію дослідження технологічні посади не є найбільшою потребою галузі. Наразі найбільшим попитом користуються посади андеррайтингу та врегулювання збитків, а технологічні позиції посідають третє місце.
Трохи більше половини (52%) компаній мають намір розширювати команди протягом наступних 12 місяців, що не змінилося з січня 2024 року. Водночас 34% планують зберегти поточну чисельність персоналу.
Основними драйверами зростання є очікуване збільшення обсягів бізнесу та вихід на нові ринки, як показало піврічне опитування страховиків.
Однак 14% компаній очікують скорочення штату – на 4 пункти більше, ніж рік тому, – при цьому найпоширенішою причиною залишається автоматизація. Жоден з респондентів не планує скорочувати штат більш ніж на 10%.
Серед компаній, які планують наймати працівників, 77% заявили, що найбільше потребують досвідчених фахівців, за ними йдуть фахівці початкового рівня (21%) та керівники (2%). Початкового рівня найбільше потребують операційні підрозділи (62%, що на 14 пунктів вище, ніж рік тому), відділ врегулювання збитків (38%) та андеррайтингу (21%).
Згідно з дослідженням, комплаєнс та відділи контролю за збитками/ризик-менеджменту є сферами, які, найімовірніше, потребуватимуть додаткових посад керівного рівня. Найскладнішими для заповнення залишаються посади актуаріїв, керівників та аналітиків.
Гнучкість продовжує залишатися важливим фактором для багатьох фахівців. Сімдесят два відсотки компаній повідомили, що вони використовують гібридну модель (38% – один-два дні в офісі; 34% – три-чотири дні в офісі). Лише 4% зазначили, що більшість працівників працюють в офісі повний робочий день. Переважна більшість (94%) компаній не планують вносити зміни до своїх робочих моделей протягом наступних шести місяців, йдеться у звіті.