За оцінкою Swiss Re Institute, у піковий рік застраховані збитки у світі можуть перевищити $300 млрд. У звіті наголошується на ключовій ролі перестрахового сектору, який має у своєму розпорядженні $500 млрд капіталу, у здатності поглинати масштабні фінансові потрясіння.
Попри те, що другорядні ризики й надалі спричиняють значні втрати, основну загрозу становлять первинні катастрофи, такі як урагани та землетруси. Саме вони здатні призвести до рекордних втрат у піковий рік.
Swiss Re підкреслює, що подібні сценарії вже не є винятковими і можуть виникати як через одну масштабну подію, так і через комбінацію кількох серйозних катастроф.
Компанія згадує 2017 рік, коли урагани Гарві, Ірма та Марія спричинили значні збитки. Відтоді ризики лише зросли через економічне зростання, урбанізацію та розширення забудови у зонах, схильних до катастроф. Зміни клімату додатково підвищили ймовірність втрат у певних регіонах, особливо від погодних явищ.
Керівник напряму катастрофічних ризиків Swiss Re Бальц Гроллімунд зазначив, що за результатами аналізу понад 200 внутрішніх моделей і даних за останні 30 років, серйозний ураган або потужний землетрус у густонаселеному районі з високим рівнем страхового покриття можуть спричинити застраховані збитки на рівні $300 млрд протягом одного року.
Головний економіст Swiss Re Жером Хегелі закликав до активнішої співпраці між державним і приватним секторами з метою впровадження превентивних заходів та зниження вразливості. Він також наголосив на необхідності забезпечення стабільного зростання капіталу у перестраховому секторі, щоб той міг ефективно виконувати свою роль як фінансовий буфер у майбутньому.
Генеральний директор напрямку страхування майна і відповідальності Swiss Re Урс Берчі додав, що перестраховики не лише забезпечують передачу ризиків, але й надають дані, аналітику й рекомендації з підвищення обізнаності про загрози. Він назвав галузь ключовим партнером як у відновленні після катастроф, так і у їх запобіганні.