Активи, призначені для боротьби зі зміною клімату, незабаром можуть втратити доступ до страхування, якщо вони не будуть належним чином захищені від екстремальних погодних явищ.
Приблизно 46% загальної потужності відновлюваних джерел енергії в Європі опиняться під "критичним ризиком" через наслідки зміни клімату, якщо власники не докладуть більше зусиль для захисту існуючих і запланованих активів, йдеться у звіті Zurich Resilience Solutions, підрозділу Zurich Insurance Group AG, і Mandala Partners. Особливо вразливими є накопичувачі енергії та сонячні електростанції, йдеться у звіті.
"Якщо ми не побачимо постійної та посиленої уваги до підвищення стійкості, нам – або будь-якій іншій страховій компанії – буде дуже важко застрахувати ці активи в майбутньому", – сказала в інтерв'ю Сьєрра Сіньореллі, виконавчий директор з комерційного страхування в Zurich Insurance.
Zurich розглянув 25 000 об'єктів енергетики у Великобританії, Франції, Німеччині, Італії та Іспанії за сценарієм глобального потепління на 2 градуси Цельсія. Якщо не вжити заходів для підвищення стійкості, європейські об'єкти екологічно чистої енергетики будуть відносно більш вразливими до екстремальних погодних явищ, ніж їхні аналоги, що працюють на викопному паливі, і до 2050 року можуть зазнати збитків у розмірі 270 мільярдів євро (312 мільярдів доларів), повідомляє Цюрих.
Якщо їх не врахувати, "фізичні кліматичні ризики стануть гальмом для інвестицій у чисту енергетику в необхідних масштабах і з необхідною швидкістю", – йдеться у звіті.
За даними швейцарського страховика, у п'яти країнах, включених до дослідження, частка енергії, виробленої з вугілля, нафти та газу, знизиться до 17% у 2030 році з 28% сьогодні. Натомість частка відновлюваних джерел енергії зросте до 67% у 2030 році з 49% сьогодні.
Серед проблем, які викликають занепокоєння, є те, що сонячні та вітрові електростанції часто займають більший фізичний простір, ніж заводи, що працюють на викопному паливі, залишаючи більшу площу поверхні під впливом стихійних явищ. "Активи відновлюваної енергетики, як правило, більш схильні до впливу погодних умов", – сказав Сіньореллі.
У Zurich Insurance кажуть, що компанії з відновлюваної енергетики можуть проводити стрес-тестування своїх активів на відповідність різним кліматичним сценаріям, використовувати дрони для моніторингу слабких місць в інфраструктурі та будувати буферні зони для захисту від пожеж і повеней. Сонячні електростанції можна будувати на палях для захисту від повеней, а панелі можна зробити більш термостійкими для захисту від перегріву.
"Завжди є активи, які важко застрахувати, – каже Сіньореллі. "Але якщо є бажання співпрацювати, ми намагаємося забезпечити певне страхування і працюємо над тим, щоб забезпечити більше покриття, коли ми узгоджуємо ризики".