Страховики Західної та Центральної Європи оцінюють збитки внаслідок сильних конвективних штормів, що пройшли 30 червня та знову 2–3 липня, повідомив брокер Aon. Збитки, що перевищують €100 млн, були спричинені великим градом, руйнівним вітром і сильними дощами, які викликали раптові повені та зсуви.
Сильніше за все 30 червня постраждали Швейцарія, Австрія та північ Італії, йдеться у звіті Aon. У Тіролі (Австрія) зсуви та селеві потоки завалили будинки та змусили евакуювати людей. Друга хвиля штормів на початку липня завдала значних збитків у Бенілюксі, Німеччині та частинах Центральної Європи. У німецькому Емдені зафіксували град діаметром до 3.5 дюйма, а в Нідерландах – пориви вітру до 75 миль на годину.
За даними Aon, великий град 2–3 липня особливо пошкодив автомобілі й посіви, а вітер валив дерева та пошкоджував дахи. Найсильніше постраждали Західна Німеччина та Нідерланди, де було зареєстровано щонайменше 127 повідомлень про страхові збитки лише в Нідерландах.
З кінця червня екстремально спекотна й сонячна погода, зумовлена "куполом спеки", поширилася на більшу частину Європи, з оголошенням попереджень про екстремальну спеку у Франції, Німеччині та Хорватії. Aon зазначила, що умови посухи швидко погіршуються, підвищуючи ризик пожеж. Ліси вже горять в Іспанії та Туреччині.
Температура поверхні Середземного моря на 9°F вища за середню, а великі ділянки моря встановлюють рекорди для цього періоду року. Aon попередила, що ці умови можуть вплинути на майбутні погодні явища, підвищивши ризик сильних штормів, злив і повеней у регіоні протягом решти року.
У глобальному масштабі галузеві збитки від катастроф у першому кварталі, за прогнозами, досягнуть або перевищать $53 млрд, переважно через січневі пожежі в Лос-Анджелесі, раніше повідомляла Aon. Водночас у Великій Британії та Європі збитки від штормів за квартал залишилися помітно нижчими за середні показники століття.