Очікується, що в середньому на рік катастрофи в усьому світі призведуть до страхових збитків на суму близько 123 мільярдів доларів порівняно з 74 мільярдами доларів фактичних збитків за останні 10 років.
Згідно зі звітом Verisk про глобальні збитки Global Modelled Catastrophe Losses Report, до ключових факторів збитків належать кількість і вартість майна, яке піддається ризику, природна мінливість, коли відбуваються збитки, зміна клімату та антропогенні фактори.
Найбільш значущим фактором, що спричинив збільшення втрат від катастроф за останні кілька років, є зростання рівня опромінення та вартості заміни. Обидва вони представлені продовженням будівництва в зонах підвищеної небезпеки, а також високим рівнем інфляції, що підвищує витрати на ремонт і реконструкцію.
Для страховиків важливо регулярно переоцінювати свої ризики, особливо в найбільш вразливих міських і прибережних районах. Оновлення вартості заміни майна, що використовується в моделюванні катастроф та інших процесах, допомагає забезпечити більш обґрунтоване уявлення про ризик.
У звіті також відзначається природна мінливість, пов’язана зі збитками від глобальних катастроф, відзначаючи поточний 5-річний період фактичних збитків, за яким одразу слідують 10 років нижчих рівнів збитків, що підкреслюється меншою кількістю збиткових ураганів у Атлантичному басейні.
За сучасних кліматичних умов можуть і ймовірно виникнуть більші роки страхування збитків, хоча ринок все частіше використовує термінологію "вторинних ризиків" для позначення ризику, не пов’язаного з ураганами та землетрусами, збитки від сильних штормів і лісових пожеж є, навпаки, первинний і суттєвий.
Моделі Verisk оцінюють більш ніж 40% ймовірність зазнати середнього збитку за 5 років понад 100 мільярдів доларів. Це говорить про те, що останні 5 років не слід розглядати як незвичайні. Моделі показують щонайменше 50% шансів відчути один рік у наступному десятилітті зі страховими збитками понад 200 мільярдів доларів.
Усі катастрофи можуть призвести до збитків, незалежно від того, є вони окремою великою подією, сукупністю менших чи комбінацією обох.
Моделі Verisk ефективно фіксують масштаб останніх втрат, але також вказують на те, що можливі роки більш екстремальних втрат. Страховики продовжують інвестувати в моделі катастроф, які забезпечують глобальне та всебічне уявлення про складну природу ризику сьогодні та найближчого клімату.