На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Рейтинги / Рейтинги

НРА "Рюрік" повідомляє про визначення рейтингів ПрАТ "СК "IНТЕР-ПЛЮС"

Версия для печати Версия для печати
12.01.2023 

На засіданні Рейтингового комітету від 30.12.2022 р. Національне рейтингове агентство "Рюрік" підтвердило ПрАТ "СК "IНТЕР-ПЛЮС" довгостроковий кредитний рейтинг позичальника на рівні uaАА- інвестиційної категорії з прогнозом "у розвитку" і підтвердило ПрАТ "СК "IНТЕР-ПЛЮС" рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика на рівні uainsАА- інвестиційної категорії.

Кредитний рейтинг позичальника визначено за Національною рейтинговою шкалою, на що вказують літери "ua" у позначці кредитного рейтингу. Національна рейтингова шкала дозволяє виміряти розподіл кредитного ризику в економіці України без урахування суверенного ризику країни та призначена для використання на внутрішньому фінансовому ринку України.

Рейтинги можуть бути змінені, призупинені чи відкликані у випадку появи нової суттєвої інформації, недостатності необхідної інформації для оновлення рейтингів або з інших причин, які агентство вважатиме достатніми для здійснення таких заходів. Рейтингові оцінки є не абсолютною мірою кредитного ризику, а лише думкою рейтингового агентства щодо надійності (кредитоспроможності) об’єкту рейтингування відносно інших об’єктів.

Визначення рівнів рейтингів здійснюється на основі спеціально розроблених авторських методик з урахуванням вимог чинного українського законодавства та міжнародних стандартів. В жодному разі, присвоєні рейтинги не є рекомендацією щодо будь-яких форм кредитування об’єкту рейтингування чи купівлі або продажу його цінних паперів.

НРА "Рюрік" не виступає гарантом та не несе відповідальності за жодними борговими зобов’язаннями об’єкта рейтингування. НРА "Рюрік" особисто не проводить аудиту чи інших перевірок інформації і може, в разі потреби, покладатися на неперевірені фінансові дані, що надані замовником. Рівні рейтингів залежать від якості, однорідності та повноти інформації, що є у розпорядженні Агентства.

Для визначення рейтингів НРА "Рюрік" використовувало надану ПрАТ "СК " IНТЕР-ПЛЮС" внутрішню інформацію та фінансову звітність за 2017 – 9 міс. 2022 р. включно, а також публічну інформацію та власні бази даних.

Під час визначення рейтингової оцінки було узагальнено найбільш суттєві фактори, які впливають на рівень кредитного рейтингу позичальника.

Позитивні фактори:

  • Достатній рівень фінансової автономії Компанії. Станом на 01.10.2022 р. активи і страхові резерви покривався власним капіталом на 78% та 530% відповідно.
  • Високі показники ліквідності, забезпечені достатніми обсягами грошових коштів на рахунках Компанії. Показник швидкої ліквідності станом на 01.10.2022 р. складав 214%, а сукупні зобов’язання покривалися високоліквідними активами 3,4 разу.
  • Достатній запас платоспроможності Страховика. Станом на 01.10.2022 р. величина фактичного запасу платоспроможності значно перевищувала нормативне значення.
  • Діяльність компанії характеризується низьким рівнем валютного ризику. Грошові кошти та їх еквіваленти, що обліковуються на рахунках Страховика, представлені виключно в національній валюті.
  • Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Компанії, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Компанії.

Негативні фактори:

  • Висока витратність діяльності компанії. Коефіцієнт адміністративних витрат станом на 01.10.2022 р. відповідав 74%. Сукупні операційні витрати відповідали 91% страхових платежів, зароблених Компанією у звітному періоді. Зростання витратності обумовило зниження показників ефективності діяльності, ‒ за результатом 9 міс. 2022 року чистим фінансовим результатом діяльності Компанії став прибуток у розмірі 1,9 млн. грн. (проти 31,5 млн. грн. прибутку за результатом аналогічного проміжку попереднього року).
  • Як і в інших вітчизняних страхових компаній, діяльність ПрАТ "СК "IНТЕР-ПЛЮС" є чутливою до впливу загальнополітичних, юридичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні.
Источник:  РА Рюрік
URL статьи:  http://www.rurik.com.ua/news/12178-inpls.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес