На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Рейтинги / Рейтинги

НРА "Рюрік" повідомляє про оновлення рейтингів ПрАТ "СК "Грандвіс"

Версия для печати Версия для печати
13.03.2023 

На засіданні Рейтингового комітету від 07.03.2023 р. Національне рейтингове агентство "Рюрік" підтвердило ПрАТ СК "Грандвіс" довгостроковий кредитний рейтинг позичальника на рівні uaАА інвестиційної категорії з прогнозом "в розвитку".

Кредитний рейтинг позичальника оновлено за Національною рейтинговою шкалою, на що вказують літери "ua" у позначці кредитного рейтингу. Національна рейтингова шкала дозволяє виміряти розподіл кредитного ризику в економіці України без урахування суверенного ризику країни та призначена для використання на внутрішньому фінансовому ринку України.

Рейтинги можуть бути змінені, призупинені чи відкликані у випадку появи нової суттєвої інформації, недостатності необхідної інформації для оновлення рейтингів або з інших причин, які агентство вважатиме достатніми для здійснення таких заходів. Рейтингові оцінки є не абсолютною мірою кредитного ризику, а лише думкою рейтингового агентства щодо надійності (кредитоспроможності) об’єкту рейтингування відносно інших об’єктів.

Оновлення рівнів рейтингів здійснюється на основі спеціально розроблених авторських методик з урахуванням вимог чинного українського законодавства та міжнародних стандартів. В жодному разі, рейтинги не є рекомендацією щодо будь-яких форм кредитування об’єкту рейтингування чи купівлі або продажу його цінних паперів.

НРА "Рюрік" не виступає гарантом та не несе відповідальності за жодними борговими зобов’язаннями об’єкта рейтингування. НРА "Рюрік" особисто не проводить аудиту чи інших перевірок інформації і може, в разі потреби, покладатися на неперевірені фінансові дані, що надані замовником. Рівні рейтингів залежать від якості, однорідності та повноти інформації, що є у розпорядженні Агентства.

Для оновлення рейтингів НРА "Рюрік" використовувало надану ПрАТ СК "Грандвіс" внутрішню інформацію та фінансову звітність на 01.01.2020 р. – 01.01.2023 р. включно, а також публічну інформацію та власні бази даних.

Під час оновлення рейтингової оцінки було узагальнено найбільш суттєві фактори, які впливають на рівень кредитного рейтингу позичальника.

Позитивні фактори:

  • Високі показники ліквідності. Станом на 01.01.2023 р. Коефіцієнт швидкої ліквідності (quick ratio) складав 952% при рекомендованому мінімумі 60%.
  • Високий запас платоспроможності Страховика. Станом на 01.01.2023 р. величина фактичного запасу платоспроможності суттєво перевищувала нормативне значення.
  • Висока якість активів, якими представлені страхові резерви Компанії. Станом на 01.01.2023 р. резерви Страховика було сформовано за рахунок депозитів та ОВДП.
  • Достатній рівень фінансової автономії Компанії. Станом на 01.01.2023 р. рівень покриття активів і страхових резервів власним капіталом складав 85% та 1109% відповідно.
  • Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Компанії, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Компанії.

Негативні фактори:

  • Невисока диверсифікація страхового портфелю Компанії за видами страхування. За результатами 2022 року на три найбільші види страхування припадало близько 81% страхових платежів, що свідчить про високу залежність Компанії від ключових напрямків страхової діяльності.
  • Значна витратність діяльності, враховуючи високу питому вагу адміністративних витрат, чинить тиск на фінансові результати Компанії.
  • Як і в інших вітчизняних страхових компаній, діяльність Товариства є чутливою до впливу загальнополітичних, юридичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Компанії.

На засіданні Рейтингового комітету від 07.03.2023 р. Національне рейтингове агентство "Рюрік" оновило ПрАТ СК "Грандвіс" рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика на рівні uainsАА інвестиційної категорії.

Рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика може бути змінений, призупинений чи відкликаний у випадку появи нової суттєвої інформації, недостатності необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин, які агентство вважатиме достатніми для здійснення таких заходів.

Рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика не є абсолютною мірою ризику, а лише думкою рейтингового агентства щодо фінансової надійності (стійкості) об’єкту рейтингування відносно інших об’єктів. Оновлення рівня фінансової надійності (стійкості) страхової компанії здійснюється на основі спеціально розробленої авторської методики з урахуванням вимог українського законодавства та міжнародних стандартів. В жодному разі визначений рівень не є рекомендацією щодо будь-яких форм інвестування власних коштів. НРА "Рюрік" не виступає гарантом та не несе відповідальності за виконання страховою компанією своїх зобов’язань.

Для оновлення рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховика НРА "Рюрік" використовувало надану ПрАТ СК "Грандвіс" внутрішню інформацію та фінансову звітність на 01.01.2020 р. – 01.01.2023 р. включно, а також публічну інформацію та власні бази даних.

Під час оновлення рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховика було узагальнено найбільш суттєві фактори, які впливають на рівень фінансової надійності (стійкості).

До найбільш суттєвих позитивних факторів відносяться достатні значення показників ліквідності та платоспроможності страхової компанії.

До найбільш суттєвих негативних факторів відносяться невисокий рівень диверсифікації страхового портфелю за видами страхування.

Источник:  НРА "Рюрік"
URL статьи:  http://www.rurik.com.ua/news/12335-grins.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес