На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Італія посилює співпрацю з Україною щодо страхування експорту від ризиків та залучення інвестицій

Версия для печати Версия для печати
19.02.2024 

Пріоритети Групи послів G7 з підтримки України на 2024 рік, співпраця з італійськими експортно-кредитними агентствами, захист інвестицій, посилення українського експорту та інші питання обговорили під час зустрічі Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П'єр Франческо Дзадзо 16 лютого. Участь у заході взяли заступники Міністра Олексій Соболев, Ігор Безкаравайний.

"Уряд України взяв курс на збільшення самозарадності національної економіки, тож відновлення промисловості, підтримка бізнесу, зниження ризиків, залучення приватних інвестицій – серед пріоритетів державної політики. Ми орієнтуємо наших міжнародних партнерів та фінансові організації інвестувати у галузі та бізнес, які генерують додатковий ВВП, стимулюють експорт та розвивають інфраструктуру. Наше бачення з відновлення економіки відображене у стратегічних документах, які наразі на фінальній стадії узгодження з партнерами. Розраховуємо на підтримку італійських партнерів та Групи послів G7 щодо збільшення спроможностей української економіки", — зазначила Юлія Свириденко.

Сторони обговорили питання залучення інвестицій та зниження ризиків для бізнесу. Уряд вже запустив програму страхування суден спільно з Marsh McLennan та пулом страхових компаній на чолі з ASCOT. Наступним кроком є страхування вантажів і збільшення інвестицій за допомогою інших страхових продуктів.

Українська сторона закликала італійське експортно-кредитне агентство SACE посилити співпрацю з Україною, розширити види ризиків, що покриваються тощо. Зокрема, італійське SACE виділить 1,5 млрд євро на підтримку торгівлі та фінансових операцій, зокрема у сфері охорони здоров'я та інфраструктури. Крім того, експортно-кредитне агентство SIMEST має намір підтримувати інвестиції італійських компаній в Україну та надавати експортні кредити, пільгове кредитування і прямі інвестиції.

Перший віцепрем'єр-міністр наголосила на важливості підтримки українського малого і середнього бізнесу, який є основою національної економіки. Уряд зі своєї сторони підтримує підприємців через програми доступного кредитування, грантові програми на старт або розвиток власної справи. Уряд також розраховує на активізацію співпраці з Італійським агентством розвитку співробітництва (AICS) щодо сприяння місцевому економічному розвитку, створенню робочих місць та підтримки МСП.

Крім того, сторони обговорили питання повернення українців. Важливим залишається забезпечення українців житлом. Уряд запровадив програму доступної іпотеки єОселя, якою можуть скористатися як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Юлія Свириденко зі своєї сторони подякувала італійській стороні за готовність взяти участь у відбудові Одеси та Одеської області.

Автор:  Юлія Свириденко
Источник:  Мінекономіки
URL новости:  https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=1ab1ecaf-67d6-4105-9bbd-dbe2f1eb5ee1

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес