Дорожня карта для економіки
Одне з головних завдань уряду, за словами Прем'єра, – подальше посилення вітчизняної економіки. Дорожня карта тут складається з кількох пунктів. Перший – залучення інвестицій.
"Інтенсивно працюємо з партнерами для створення великої кредитної лінії для відновлення України та інтеграції з ЄС на п'ять років під 0%. Це кошти на будівництво, ремонт, логістику, освіту тощо", — сказав очільник уряду.
Він повідомив про ухвалене на засіданні розпорядження, яке відкриває можливість отримання позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку обсягом 1,5 мільярда доларів.
"Це допоможе нам і надалі допомагати бізнесу, нарощувати експорт, забезпечувати макрофінансову стабільність", — пояснив рішення Денис Шмигаль. Він повідомив про затвердження відповідною постановою умов позики від Канади. Це додатково 2 мільярди канадських доларів, які наша країна може отримати цього року.
Глава уряду акцентував на страхуванні інвестиційних проєктів: "Торік запровадили страхування міжнародних та українських компаній за допомогою Експортно-кредитного агентства. Залучили MIGA та DFC до страхування військових ризиків. За допомогою британських партнерів почали страхувати торгові кораблі, що йдуть чорноморським логістичним коридором. У підсумку змогли вдвічі знизити страховий тариф. Певні країни надали своїм резидентам страхові інструменти. Один з останніх кейсів – Шведське експортно-кредитне агентство (EKN) тепер приймає заявки на спеціальні кредитні гарантії для експорту в Україну. Працюємо, щоб таких рішень було якомога більше", — поінформував Прем'єр.
За його словами, Україна перебуває в постійному діалозі із союзниками для зміцнення нашої ППО. Це ще надійніше прикриє основні промислові центри держави. Денис Шмигаль сказав, що в уряду є розуміння пріоритетності галузей, куди залучати інвестиції насамперед. Це зокрема видобуток критичної сировини, повний цикл виробництва акумуляторів для електрокарів, хімічна промисловість, оброблення деревини, потокове скло, машинобудування.