На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Україна зменшує імпорт свинини

Версия для печати Версия для печати
03.06.2024 

Галузь свинарства в Україні активно розвивається. Зокрема, на сьогодні у всіх категоріях господарств поголів'я свиней складає понад 5 млн тварин. З них понад 66% вирощується на агропідприємствах.

Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак на пресконференції "Розвиток м'ясної галузі в умовах війни, відкриття експорту свинини, збереження рентабельності в ланцюзі "Зерно. Свині. М'ясо".

Він зазначив, що зростання внутрішнього виробництва свинини дозволяє зменшувати обсяги ввезення цього м'яса з-за кордону. Зокрема, у 2023 році українці спожили 2 млн 300 тис. тонн мʼяса, в тому числі 688 тис. тонн свинини. Загалом минулого року було імпортованого лише 2% м'яса.

"Цього року частка імпорту свинини скоротиться. Внутрішнє виробництво м'яса зростає. Поголів'я свиней можливо збільшити за короткий час. Оскільки ціни на корм в Україні нижче світових, а вартість м'яса на міжнародних ринках зростає. Це створює умови для розвитку і збільшення внутрішнього виробництва", –зазначив Ігор Віштак.

Він також додав, що за таких умов галузь свинарства має перспективи для нарощування експортного потенціалу.

Ігор Віштак також зазначив, що Мінагрополітики розробляє Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року. Вона передбачає заходи державної підтримки, безпечності і благополуччя тварин, страхування свинарства від Африканська чума свиней (АЧС). А також освоєння нових ринків, поводження із відходами, розвиток біоетанолу. Наразі проект програми оприлюднений для громадського обговорення.

Автор:  Ігор Віштак
Источник:  Мінагрополітики
URL новости:  https://minagro.gov.ua/news/ihor-vishtak-ukraina-zmenshuie-import-svynyny

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес