На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Інвестиції, страхування воєнних ризиків та розвиток людського капіталу

Версия для печати Версия для печати
19.06.2024 

Перша Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр Розвитку і Технологій Республіки Польща Кшиштоф Пашик обговорили можливості залучення польських інвестицій в виробничі підприємства в Україні, реалізацію спільних економічних проєктів та створення умов для повернення українців.

Свою першу закордонну робочу поїздку на посаді міністра Кшиштоф Пашик здійснив саме в Україну. Юлія Свириденко привітала польського колегу із призначенням на посаду і подякувала Польщі за надану військову, фінансову та гуманітарну підтримку України в умовах повномасштабної російської агресії.

?Ми переконані, що можемо ще тісніше працювати із польськими колегами. Зокрема, ми зацікавлені в налагоджені більш тісної роботи із Польським агентством інвестицій і торгівлі (PAIH). Україна має конкретні інвестиційні проєкти в тих секторах економіки, які показують найбільші перспективи для зростання. Готові пропонувати їх польським інвесторам, аби через створення спільних підприємств інвестувати в економіку України?, – зазначила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості більш активної співпраці з Експортно-кредитним агентством Польщі (KUKE), яке надає експортне та інвестиційне страхування польським компаніям. В тому числі польське ЕКА може страхувати польських інвесторів, які хочуть інвестувати в Україну, від воєнних ризиків. Це страхування доступне також для українських інвесторів. Українська сторона висловила сподівання на активізацію цього інструменту зі сторони KUKE, в тому числі через програми оптимізації вартості страхування, а також тісну співпрацю з українським Експортно-кредитним агентством.

Додатково під час зустрічі обговорили залученість польського банку розвитку Bank Gospodarstwa Krajowego для розширення прямих програм фінансування спільних польсько-українських підприємств.

?Для нас дуже важливо, щоб європейські експортно-кредитні агенції та банки розвитку, в тому числі польські KUKE та BGK, додатково до торговельних операцій з українськими компаніями також сприяли міжнародним і польським інвесторам інвестувати в українську економіку, створювали виробництва чи спільні підприємства з українськими партнерами. Обмеження на стороні політики чи процедур нам потрібно вирішувати через спільні консультації. Ми впевнені, що приватні інвестиції стануть основою реконструкції та відновлення України?, – наголосив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

Також сторони обговорили можливість залучення Польщі до конкретних проєктів із розвитку людського капіталу. Зокрема мова йшла про можливі ініціативи в рамках Skills Alliance, який був оголошений під час Ukraine Recovery Conference у Берліні й до якого доєдналася Польща.

?Ми вдячні польським партнерам за те, що вони долучились до ініціативи Skills Alliance, адже це надасть можливість понад 180 000 українців пройти перенавчання протягом наступних трьох років. Крім того, ми вдячні Фонду міжнародної солідарності Польщі, який планує реалізувати програму з розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Запропонували партнерам реалізувати її на базі одного з центрів профтехосвіти при державній службі зайнятості, щоб можна було побачити конкретні результати від впровадження цієї програми й надалі її розширити?, – зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Крім того, Тетяна Бережна запропонувала польській стороні доєднатися до програми Create Ukraine, яка створює умови для повернення українських фахівців й подальшої роботи у публічному секторі України.

Також під час зустрічі сторони обговорили також питання доступу на польський ринок українських експортерів.

Автор:  Юлія Свириденко
Джерело:  Мінекономіки
URL новини:  https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=6307bd35-2724-472d-ad0d-d5aa86272a9d

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес