"Брокери продають його"
Згідно з картами українсько-російської війни, близько 20% території України є зоною бойових дій. Eric Andersen, президент міжнародного брокера Aon, сказав, що український бізнес розчаровує те, що глобальні страховики та інвестори схильні розглядати всю країну як зону бойових дій – хоча близько 80% країни залишається в основному мирною.
"Справжньою проблемою в Україні є те, що місцевий страховий ринок не може застрахуватися від війни", – сказав Andersen. Керівник нью-йоркської компанії нещодавно відвідав Австралію, де поспілкувався з виданням Insurance Business.
"По суті, світовий ринок покинув Україну під час вторгнення, – сказав він. "Тож якщо ви намагаєтеся побудувати будівлю, будинок або школу, ви не можете отримати страховку на матеріали або що-небудь у будівництві".
Однак, за його словами, завдяки угоді з DFC, "Аон" тепер забезпечує військове страхування на мирних територіях України для будівельних проектів, освітніх установ, малого бізнесу та сільського господарства.
"Все це є в місцевій економіці, і місцеві брокери продають це, і це робить саме те, що повинно", – сказав Andersen.
До війни
До війни, за словами Andersen, "Аон" був найбільшим брокером у країні.
"У нас була можливість посидіти з президентом Зеленським під час Генеральної Асамблеї ООН пару тижнів тому", – сказав Andersen.
Він сказав, що Зеленський зосередився на підтримці сектору фінансових послуг.
"Щоб, коли врешті-решт настане мир, була функціонуюча економіка, тому що це те, про що він турбується найбільше", – сказав Andersen.
"Абсолютно новий спосіб розподілу грошей"
Andersen заявив, що ця пропозиція військового страхування є "абсолютно новим способом розподілу коштів для DFC".
"Ми сказали DFC, що нам дійсно потрібно, а не робити разові проекти, – сказав він, – якщо їм буде зручно підтримувати одного з місцевих страховиків, тоді ви будете підтримувати страхову компанію, коли вона розміщує капітал на місцевому ринку для збільшення ризиків".
Він сказав, що DFC "досить специфічний" у тому, як він позичає гроші.
"Нам трохи пощастило, що Fairfax, великий канадський страховик, мав дочірню компанію в Україні, тож ми об'єднали зусилля з цією місцевою страховою компанією та об'єднали їх з DFC", – сказав Andersen.
Він сказав, що вони разом пройшли через критерії DFC, включаючи те, які ризики вони будуть покривати і в яких частинах країни.
"По суті, DFC взяла на себе зобов'язання щодо перестрахування 50 мільйонів доларів США за договором перестрахування за балансом місцевого страховика", – сказав Andersen. "Це було дійсно гарне партнерство між державною та приватною структурою, і воно вкладає гроші туди, де вони потрібні".
За його словами, це також "створює більше знань" серед деяких європейських країн, які більше звикли до пожертв на допомогу.
"Що вони насправді хотіли б зробити, так це допомогти знайти шляхи розбудови та підтримки економіки за допомогою місцевого потенціалу, а не просто вкинути щось з повітря", – сказав Andersen. "Ми говорили з деякими з них про те, щоб або розширити програму, або взяти на себе частину ризику, щоб, коли настане мир, DFC змогла вийти з неї, а приватний сектор зміг повернутися".
"Неврегульовані" компанії світу
У тому ж інтерв'ю для IB президент Aon сказав, що його зустрічі з клієнтами показали, що багато компаній по всьому світу "стурбовані" великими ризиками, з якими вони зараз стикаються, і звертаються до брокерів за додатковою допомогою.
"Великі та середні компанії в Австралії, Європі, Азії та Північній Америці виглядають більш неспокійними, ніж будь-коли за останній час", – сказав Andersen.
За його словами, ця узагальнена невизначеність не є специфічною для певної країни, і він бачить її у клієнтів по всьому світу.
"Куди б ви не поїхали по всьому світу, всі вони борються з тим, що вони вважають більш ризикованим світом, і вони шукають поради, вони шукають капітал і намагаються з'ясувати, що робити", – сказав він. "Я думаю, що є багато людей, які не знають, що робити, і вони сподіваються, що ми [брокери] зможемо дати їм краще розуміння та інструменти", – додав керівник Aon.