Україна у воєнний час може відкрити перший аеропорт у західній Львівській області наступного року, намагаючись відновити авіасполучення, яке було припинено по всій країні після вторгнення Росії у 2022 році, заявив старший партнер страхового брокера Marsh McLennan.
Москва регулярно здійснює ракетні та безпілотні удари по Україні протягом більш ніж 2 з половиною років бойових дій. Через призупинення авіасполучення збанкрутували національний авіаперевізник України та кілька інших компаній.
Київ вже майже рік бере участь у переговорах з європейськими авіаційними властями та авіакомпаніями щодо відновлення деяких авіаперевезень, повідомив агентству Reuters Crispin Ellison з Marsh McLennan.
"Якщо регулятори погодяться з тим, що відкривати його безпечно, і буде прийнято політичне рішення, страхова індустрія готова підтримати зусилля з відновлення", – сказав Ellison, маючи на увазі 2025 рік.
У письмових коментарях Державіаслужба повідомила, що розглядає можливість поетапного та обмеженого відкриття повітряного простору для цивільної авіації "за умови оцінки ризиків та їх зниження до прийнятного рівня, а також запровадження додаткових заходів безпеки". Вона не вказала жодних часових рамок.
Забезпечення безпеки повітряного простору є першочерговим завданням, і "було зроблено багато роботи навколо цього виклику", – сказав Ellison. Він не надав додаткових деталей.
Львівська область, яка межує з Польщею, рідко потрапляє під російські удари порівняно з іншими частинами України, хоча російські війська атакували її газову інфраструктуру та обстрілювали її безпілотниками і ракетами.
Аеропорт має два термінали і до війни міг обслуговувати до 3 000 пасажирів на годину.
За словами Ellison, Marsh McLennan підтримує український уряд у створенні страхового механізму для покриття комерційної авіації. Брокер вже здійснює програму страхування суден, що перевозять усі вантажі через український чорноморський коридор.
За його словами, у переговорах бере участь авіаційний сектор.
"Національні перевізники, лоукости та українські авіакомпанії (висловлюють) зацікавленість і дивляться, чи будуть вони це робити".