Президент України Володимир Зеленський анонсував нову економічну політику, яка базуватиметься на підтримці підприємництва, безпеці ведення бізнесу та чесності держави щодо нього.
"Незважаючи на всі складнощі війни, українська економіка зберігає базову стійкість. І потребує нової економічної політики нашої держави. Політики, яка £рунтуватиметься на декількох ключових речах", – сказав він під час виступу у Верховній Раді у вівторок.
За словами президента, першим пунктом буде максимальна підтримка українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні, оскільки необхідне розширення доступу українських виробників до ринку публічних закупівель.
На його думку, все, що можна виробляти в Україні, має вироблятися в Україні та закуповуватися в українських виробників.
"Потрібне дієве страхування воєнних ризиків. Потрібна послідовна дерегуляція і захист свободи підприємництва, які знайдуть своє відображення в економічному зростанні. Потрібне поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою", – наголосив глава держави.
Другим важливим принципом у новій економічній політиці України буде безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших, а не самі створюють додану вартість. Зеленський упевнений, що сприятливість української юрисдикції та залучення інвестицій невіддільні від захищеності кожного "білого" бізнесу в Україні.
Третім принципом є чесність у відносинах між державою і бізнесом, оскільки, за словами Зеленського, держава зацікавлена в максимальній і легальній зайнятості в Україні, детінізації.
Він додав, що цього не можна домогтися лише силовими заходами, підприємцям потрібен стимул для детінізації, а не новий тиск.
Зеленський вважає, що саме така економічна політика може привести Україну до сталого економічного зростання, достатнього рівня забезпеченості оборонних потреб України та збереження людського капіталу завдяки тому, що українці зможуть реалізовувати в Україні себе і свої прагнення.
"Без сильної економіки цього не буде. А сильної економіки не буде без поваги до підприємництва та підприємців. Тому фактично йдеться не просто про рішення щодо економіки. Йдеться про рішення щодо майбутнього", – підсумував президент України.