Під час зустрічі було обговорено широке коло питань, із фокусом на досвід реальних бізнес-практик в частині розвитку та регулювання ринку страхування.
Вячеслав Черняховський зробив презентацію поточного стану українського ринку страхування, динаміки його ключових показників у порівнянні із іншими європейськими країнами.
У діалозі Керол Холл підтвердила, що важливою метою для британського ринку є певне послаблення регуляцій та вимог до капіталізації із метою підвищити конкурентоспроможність національного страхового бізнесу та розширити можливості страховиків як важливих довгострокових інституціональних інвесторів в економіку.
Окремо були обговорені практичні питання організації процесу регулювання та нагляду в галузі. Британська сторона підтвердила, що загальним підходом є підтримання різноманітності форм ведення страхового бізнесу і пропорційності вимог до страховиків, як це це й прописано в базових принципах директиви Solvency II.
Нагадаємо, що на відміну від України, у Британії дозволені та активно працюють страховики у формі товариств взаємного страхування та кептивні страхові компанії.
Зокрема, представниця ABI поділилась подробицями процесу узгодження регулятором членів наглядової ради та правління страхових компаній в Британії, підкресливши що, як правило, це означає просту процедуру письмового повідомлення регулятора про ключові професійні навички, досвід та відповідність вимогам про відсутність конфлікту інтересів.
Керол Холл виказала здивування, дізнавшись про відповідну процедуру в Україні, яка включає інтерв'ю та складне тестування кандидатів по великому переліку питань на топ-позиції в страховому бізнесі.
Генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" прокоментував: "Це не перший випадок, коли деякі вимоги та практики, які нещодавно були запроваджені в Україні Національним банком, викликають в європейських колег відверте здивування. Це стосується не лише питання погодження призначень ключових співробітників страхових компаній. Така сама реакція, наприклад, була на інформацію про наявність в Україні додаткових вимог до активів власника-фізичної особи страхової компанії та підпадання МТСБУ під повний нагляд та контроль з боку НБУ.
Європейські страховики дають зрозуміти, що такі підходи не відповідають духу Євродиректив і точно не сприятимуть розвитку національного ринку страхування в Україні".
Також були обговорені питання розвитку галузі ОСЦПВ та можливостей інвестування британського бізнесу в українські страхові компанії після завершення активних бойових дій в нашій країні.
"Ми домовились детальніше обговорити всі ці питання в форматі онлайн спілкування, зокрема, обмінятись певними документами, наприклад, щодо режиму узгодження ключового менеджменту страховика регулятором.
Вдячні ABI за плідну зустріч, що наблизила нас до розуміння актуальних викликів та реальних практик діяльності та нагляду за страховою галуззю на одному із найбільш розвинених страхових ринків світу, яким є британський" – підсумував Вячеслав Черняховський.