На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Перші електронні страхові поліси в Україні

Версия для печати Версия для печати
02.02.2017 

Нацкомфінпослуг прийняла нормативно-правовий акт щодо запровадження в Україні перших електронних договорів страхування.

За інформацією прес-служби Комісії, це Розпорядження, яким затверджується Положення про особливості укладання електронних договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Положення розроблено відповідно до законів "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобі" та "Про електронну комерцію". Воно встановлює обов’язки страховика та основні правила при укладанні електронних договорів страхування.

"Робота із запровадження електронних полісів проводилася упродовж шести років і вийшла в активну фазу протягом минулого року, – зазначив Голова Нацкомфінпослуг Iгор ПАШКО. – Сьогодні ми робимо важливий крок в історії вітчизняного страхування. Сподіваюся, що у третьому кварталі цього року українські водії вже зможуть скористатися першими електронними полісами автоцивілки".

Згідно з Положенням, власники транспортних засобів матимуть можливість, окрім традиційного способу придбання полісу автоцивілки, укладати договори через Iнтернет і отримувати електронні поліси страхування.

Для цього власник транспортного засобу направляє страховику заяву, в якій зазначає відомості про автівку тощо. Страховик, у свою чергу, формує йому пропозицію укласти договір ОСЦПВ та реєструє її в базі даних МТСБУ. Ця пропозиція є чинною до закінчення доби, коли вона сформована.

Важливим фактором запобігання шахрайству стане забезпечення МТСБУ можливості перевірки клієнтом, чи зареєстрована така пропозиція страховика в єдиній централізованій базі даних щодо ОСЦПВ. Якщо власник автомобіля погоджується з отриманою пропозицією укласти договір страхування, то він направляє страховику повідомлення про свою згоду – тобто акцептує, або підписує договір страхування.

Страховик формує поліс ОСЦВП та реєструє його в базі даних МТСБУ. Підтвердженням укладення електронного договору страхування стане надсилання клієнту електронного документу – візуальної форми страхового поліса.

Разом із ним страховик направляє страхувальнику перелік своїх представників, які уповноважені опрацьовувати претензії, спеціально затверджений знак та бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка.

Завдяки запровадженню електронного полісу спроститься можливість перевірки його наявності з боку поліції – вона зможе це робити через доступ до централізованої бази даних МТСБУ. Завдяки реєстрації всіх полісів в базі МТСБУ, вірогідність придбання полісу у шахраїв зводиться до мінімуму, а споживачі фінансових послуг отримують додаткові гарантії щодо майбутніх виплат.

Протягом року із дати запровадження електронного полісу в обіг обидві форми полісів будуть дійсні одночасно і окремо один від одного, а придбати електронний поліс можна буде не тільки он-лайн, але й в офісах страхових компаній-членів МТСБУ.

Член Нацкомфінпослуг Денис ЯСТРЕБ, коментуючи історичний крок на страховому ринку, також зазначив, що запровадження електронного полісу автоматично не вирішить всі проблеми на страховому ринку, адже потрібно працювати над розвитком страхової культури. "Я маю надію, що після прийняття Закону "Про страхування" запровадження електронного полісу ми розповсюдимо і на інші види страхування", – сказав він.

Источник:  FinPost
URL новости:  http://finpost.com.ua/?p=1659

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес