На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Нацбанк синхронізував з Нацкомфінпослуг проведення спліту

Версия для печати Версия для печати
10.02.2020 

Національний банк та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підписали Меморандум про взаємодію і співпрацю для реалізації закону про "спліт".

Идеться про передачу частини функцій державного регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до Нацбанку.

У вересні 2019 року був прийнятий закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг", яким передбачено "спліт" з 1 липня 2020 року: Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг.

Підписаний меморандум забезпечить координацію під час процесу передачі функцій з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг. Від Національного банку документ підписала в. о. голови Катерина Рожкова, від Нацкомфінпослуг – голова Iгор Пашко.

Меморандум передбачає:

  • створення робочої групи з представників регуляторів, яка координуватиме взаємодію НБУ та Нацкомфінпослуг з метою передавання функцій;
  • порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Нацкомфінпослуг з підготовки проєктів регуляторних актів;
  • передавання Національному банку документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій;
  • обмін інформацією про нагляд за небанківськими фінансовими установами, у тому числі досвідом проведення перевірок та застосування заходів впливу.

Меморандум набрав чинності 7 лютого 2020 року і буде діяти до моменту завершення його сторонами реалізації положень закону про "спліт".

Источник:  Финансовый клуб
URL новости:  https://finclub.net/ua/news/natsbank-sinkhronizuvav-z-natskomfinposlug-provedennya-splitu.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес