26 листопада 2020 року відбулося перше установче засідання Правління Національного банку, повязане з виконанням функцій Координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України. Координаційна рада МТСБУ – це орган, який здійснює нагляд та контроль за діяльністю бюро згідно норм ст. 46 закону "Про ОСЦПВ" та Статуту Бюро. Функції Координаційної ради МТСБУ перейшли до Національного банку з 29 серпня 2020 року. Наразі НБУ є регулятором ринків фінансових послуг, відповідно до закону про "спліт". Відтепер рішення, повязані з виконанням функцій Координаційної ради МТСБУ, приймає Правління Національного банку.
Перше засідання було присвячене ознайомленню з діяльністю МТСБУ. У засіданні взяли участь Голова та члени Правління Національного банку та генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.
Було заслухано доповідь про основні показники діяльності ринку ОСЦПВ у 2020 році та перспективи його розвитку.
Ринок ОСЦПВ упродовж 9 місяців 2020 року стало зростає:
- кількість укладених договорів ОСЦПВ збільшилась на 3,1% до 6,3 млн договорів;
- сума нарахованих страхових премій зросла на 23,5% до 4,6 млрд.
- урегульовано 104,8 тис. страхових випадків (із використанням "європротоколу" – 35,3 тис. випадків). Це на 4% більше, ніж за аналогічний період 2019 року;
- сума страхових виплат зросла на 10,5% та становить 2,0 млрд грн. За "європротоколом" сплачено понад 351 млн грн;
- негативна динаміка спостерігається лише у сегменті міжнародного страхування "Зелена картка". Це повязано з карантинними обмеженнями та зниженням активності громадян щодо поїздок за кордон.
- кількість укладених договорів "Зелена картка" зменшилася на 45% до 460,1 тис. шт.;
- сума страхових премій за договорами "Зелена картка" знизилася на 32,1% в склала 0,9 млрд грн. Сума сплачених страхових відшкодувань зросла на 18,5% до 13,3 млн євро.
Визначені основні вектори розвитку ОСЦПВ на найближчі роки:
- вдосконалення контролю за наявністю полісів ОСЦПВ та "Зеленої картки;
- впровадження ефективної загальної системи прямого врегулювання збитків;
- стимулювання скорочення строків врегулювання страхових випадків;
- збільшення страхових сум з ОСЦПВ, зокрема за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю постраждалих в ДТП;
- побудова єдиного цифрового середовища моторного страхування;
- оновлення законодавчої бази галузі
За результатами засідання Правління Національного банку взяло до відома заслухану інформацію та запланувало провести наступне засідання Координаційної ради в лютому 2021 року.
Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ прокоментував: "Це позитивний сигнал, що НБУ з увагою поставився до ознайомлення із специфікою функціонування галузі ОСЦПВ. Взаємодія з Національним банком як Координаційною радою Бюро розпочалась у конструктивному дусі, з націленістю на ефективну співпрацю. Я впевнений, що робота НБУ на виконання функцій Коордради МТСБУ сприятиме зростанню ринка ОСЦПВ і швидкій реалізації планів розвитку галузі заради покращення страхового захисту всі учасників дорожнього руху".