На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Створення фінансового суду значно поліпшить ситуацію з платіжною дисципліною – голова НБУ

Версия для печати Версия для печати
07.04.2021 

Створення спеціалізованого фінансового суду для захисту прав кредиторів значно поліпшить ситуацію з платіжною дисципліною, сказав голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко.

Минулого року ми розпочали дискусію про фінансовий суд. Це теж поза мандатом НБУ. Але ми розпочали цю дискусію, ми її наразі обговорюємо з МВФ, із профсередовищем. З нашої точки зору, створення такого спеціалізованого суду значно поліпшить ситуацію з платіжною дисципліною, – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Iнтерфакс–Україна".

Відповідно до думки голови НБУ, такий суд має охоплювати три питання: взаємини кредитор/позичальник, інвестор/об’єкт інвестиції та питання доступу до банківської таємниці.

Він зазначив, що відбір суддів до такого суду має відбуватися прозоро, а для забезпечення максимальної довіри, за участю і представників міжнародної спільноти.

Шевченко додав, що НБУ виступає стороною в багатьох судових розглядах, зокрема найбільша кількість розглядів (майже 100) пов’язана з ПриватБанком і його колишніми власниками. Також регулятор бере участь у судах, пов’язаних із виведенням банків із ринку, і судах, де з НБУ хочуть стягнути гроші співробітники Нацбанку.

Источник:  Iнтерфакс-Україна
URL новости:  https://ua.interfax.com.ua/news/economic/735829.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес