На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Зеленський підписав закон про звільнення виробників вакцин від відповідальності за негативні наслідки від вакцинації від COVID–19

Версия для печати Версия для печати
25.03.2021 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1353–IX "Про внесення зміни до статті 9–2 Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання", який парламент ухвалив 19 березня 2021 року.

Як повідомляє прес–служба президента в четвер, документ був розроблений на підставі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Закон забезпечує можливість отримання Україною за програмою механізму COVAX вакцин провідних виробників для профілактики коронавірусної хвороби та проведення широкомасштабних профілактичних заходів, які мінімізуватимуть ризик посилення чи повторної хвилі захворюваності на COVID–19, що сприятиме пом’якшенню навантаження на систему охорони здоров’я, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що згідно з документом, після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів проти COVID–19 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, за рішенням Кабінету Міністрів має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із закупівлею та застосуванням вакцин і препаратів проти коронавірусу.

Зокрема, йдеться про звільнення від відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, якщо застосування вакцин здійснювалося відповідно до затверджених в Україні інструкцій, за будь–які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших препаратів проти COVID–19, – наголошують в офісі президента.

Там додають, що у разі настання таких наслідків держава забезпечує здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та діє протягом чотирьох років, – резюмують в ОП.

Як повідомлялося, 19 березня Верховна Рада України звільнила виробників вакцин, які застосовуються для профілактики COVID–19, від відповідальності за негативні наслідки від вакцинації.

За відповідні зміни до закону про лікарські засоби щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання (законопроект №5247) за скороченою процедурою проголосували 236 депутатів.

Ухвалення законопроекту необхідно для отримання безкоштовної вакцини в рамках механізму COVAX.

За словами голови парламентського комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, комітет також вніс до закону уточнення, згідно з яким медпрацівники будуть звільнятися від відповідальності за негативні наслідки вакцинації в разі, якщо вони діяли в рамках інструкції виробника лікарського засобу.

Источник:  Iнтерфакс-Україна
URL новости:  https://ua.interfax.com.ua/news/general/733021.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес