Країни заходу вирішили не запроваджувати повноцінну заборону на страхування морських перевезень російської нафти через побоювання розвитку енергетичної кризи, пише The Financial Times. Заборона, яка була анонсована ще в травні, значно ускладнила би постачання російської нафти до інших країн.
Ключові факти
- На кінець липня Велика Британія оголосила лише про заборону страхувати танкери з російською нафтою, призначеною для британського ринку. Вона набуде чинності після 31 грудня 2022 року.
- "На даний момент у Великій Британії немає заборони на глобальні поставки російської нафти", – сказав Патрік Девісон, директор з андеррайтингу Lloydʼs Market Association, галузевої групи страховиків Lloydʼs. "Враховуючи глобальний характер індустрії [пере]страхування, обмеження ЄС цілком може вплинути на апетит до поставок російської нафти до Великої Британії".
- ЄС запровадив заборону на страхування перевезень російської нафти з 4 липня, проте передбачив низку винятків. Зокрема, європейським компаніям дозволено укладати контракти з російськими для транспортування нафти до країн, що не входять до ЄС.
- В адміністрації президента США заявили, що Сполучені Штати та Велика Британія планують заборонити страхування суден з російською нафтою до кінця 2022 року, але до цього потрібно вирішити питання щодо обмеження цін на неї.
- Євросоюз, схоже, пригальмував свої зусилля щодо стримування глобального потоку російської нафти, вважають юристи. Серед трейдерів виникла нова невизначеність щодо прихильності Британії до глобальної заборони страхування нафти з РФ, зазначає видання.
Контекст
Заборона на страхування суден із російською нафтою входила до шостого пакету санкцій ЄС, який було погоджено наприкінці травня. В ЄС та Великій Британії тоді заявили, що йдеться про скоординовану заборону. Така заборона нібито була узгоджена ЄС та Британією, в юрисдикції якої знаходяться найбільші компанії, які займаються страхуванням морських перевезень.