На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Для залучення iнвесторiв в Україну треба запустити механiзми страхування воЄнних ризикiв, – Юлiя Свириденко у Брюсселi

Версия для печати Версия для печати
23.02.2023 

Україна прагне залучити приватні інвестиції в свою економіку ще до закінчення війни. Для цього країні необхідно запровадити комплексне страхування військових ризиків як для іноземних, так і для вітчизняних підприємців. Про це йшлося під час зустрічі у Брюсселі Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Генеральним директором Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та розширення Гертом Яном Купманом.

"Мінекономіки надає першочергову увагу страхуванню політичних ризиків для потенційних інвестицій в Україну, включно зі страхуванням військових ризиків. Адже це має залучити приватні інвестиції в українську економіку. Це складний процес, який вимагає участі всіх зацікавлених сторін, включаючи країни G7 та керівні органи ЄС", – розповіла Юлія Свириденко.

Щоб зробити відповідні страхові продукти доступними для більшого кола заявників, в Україні необхідно створити фонди рефінансування та перестрахування з пільговими зобов’язаннями щодо покриття ризиків страховиків.

"Ми звернулися до донорів із проханням включити внески до цільових фондів для страхування військових ризиків до списку потенційних сфер використання технічної допомоги. Ми досягли прогресу з Багатосторонньою агенцією гарантій інвестицій MIGA, яка входить до Групи Світового банку. Вона надала орієнтовну пропозицію для пілотного проекту страхування військово-політичних ризиків за рахунок власного статутного капіталу. Однак вони припинили обробку заявок через відсутність можливостей перестрахування", – пояснила Юлія Свириденко.

Хоча продукти MIGA можуть покривати ризики для міжнародних інвесторів, але для українських компаній цей механізм недоступний.

"Втім, Американська міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) продемонструвала більш високий рівень зацікавленості в страхуванні українського бізнесу. На відміну від MIGA, вони вже розглядають проєкти, ініційовані українськими інвесторами, але також обмежені в можливостях і потребують рефінансування. Уряди інших країн також активно працюють у цьому напрямку. Велика Британія готова покривати ризики британських інвесторів через національну Експортно-кредитну агенцію UKEF, а уряд Німеччини забезпечує покриття ризиків для своїх інвесторів через PricewaterhouseCoopers (PWC)", – додала Юлія Свириденко.

На завершення вона заявила, що існує можливість для консолідації європейських зусиль по збільшенню підтримки фінансування страхування військових ризиків в Україні. Це можна робити або через нові механізми, або через існуючу інфраструктуру європейського інвестиційного банку (ЄIБ) чи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), та залучати до фінансування Європейський фонд European Fund for Sustainable Development Plus. Адже для більш скорішої відбудови Україні потрібно запровадити комплексне страхування військових ризиків для залучення приватних інвестицій у свою економіку.

Источник:  Міністерство економіки України
URL новости:  https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=d63d752c-0111-4c47-bf5a-42fe877fe6ea

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес