На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

Американський бізнес зацікавлений у інвестиціях в українську економіку та створенні виробництв в Україні

Версия для печати Версия для печати
03.05.2023 

Україна і США продовжать поглиблювати співробітництво в економічній сфері, сфері бізнесу і оборони. Про це йшла мова під час зустрічей керівництва Міністерства економіки України з делегацією ділових кіл США на чолі з Президентом Сенату штату Юта Стюартом Адамсом та Віце-президентом зі стратегічних ініціатив Fortem Technologies, Президентом і Генеральним директором Аерокосмічної та оборонної асоціації штату Юта Аароном Старксом.

"Ми раді вітати бізнес-місію із США в Україні. Для нас дуже важливо, що представники американського бізнесу не бояться приїздити до Києва. Це сигнал іншим інвесторам, що безпека і бізнес-середовище всієї України покращується. Чекаємо, що незважаючи на війну, американський бізнес почне інвестувати в українську економіку", — заявив заступник Міністра економіки — Торговий представник України Тарас Качка.

Під час розмови Тарас Качка розповів американським інвесторам, як проходить процес малої приватизації, в якому всі американські інвестори можуть взяти участь. За його словами, Україна шукає не тільки інвесторів для малого і середнього бізнесу, але й тих, хто має бажання вкладати кошти у великі проекти. Але тут головною перепоною є запровадження ефективних механізмів страхування від воєнних ризиків.

"Ми ведемо переговори з партнерами з цього приводу. Найбільш активно вони проходять з DFC та з Європейським банком реконструкції і розвитку. Ми намагаємось відновити нормальну роботу страхового ринку, щоб зменшити ризики інвесторів", — продовжив Тарас Качка.

В свою чергу Стюарт Адамс запевнив, що він і його країна продовжать підтримувати Україну, а американський бізнес зацікавлений у інвестиціях в українську економіку.

"Ми хочемо, щоб ви знали, що ми з вами. Це не тільки українська боротьба, але я вірю, що це боротьба добра проти зла, боротьба за весь світ, за вільний світ. І ми повинні мати можливість допомогти. Наша допомога складається з трьох частин – гуманітарної допомоги, допомоги з побудови сильної економіки, яка дозволить оплачувати воєнні витрати, а також ми намагаємося допомогти українському бізнесу", — заявив Стюарт Адамс.

Під час зустрічі з делегацією американських бізнесменів, що представляють сфери hi-tech, безпеки та оборони порушувалися питання гуманітарного розмінування території України. Заступник міністра економіки Ігор Фоменко розповів представникам американских ділових кіл про потреби нашої держави в фінансовій, інституційній, технічній допомозі. Як зазначив Ігор Фоменко, для пришвидшення робіт з очищення території Україна прагне залучити передові технології. Зокрема, нещодавно стартував проєкт, ініційований Програмою розвитку ООН (ПРООН) на прохання Мінекономіки мета якого – протестувати БпЛА західних виробників, здатні виявляти вибухівку дистанційно та залучити кращі технології до розмінування в Україні.

Як зазначив Ігор Фоменко, Україна зацікавлена в залученні й інших технологій, які мають, в тому числі американські компанії.

Значну частину розмови було присвячено перспективам створення американськими високотехнологічними компаніями виробництв в Україні та співробітництву в сфері defense tech. Як підкреслив Ігор Фоменко, сьогодні в Україні склалася унікальна можливість для розвитку defense tech. Країна швидко переходить з радянських зразків озброєння на західні та потребує кардинального оновлення, а по суті створення нового оборонно-промислового комплексу. Це відкриває великі можливості для співробітництва з західними партнерами за різними напрямками та для включення українського ОПК в світові ланцюги виробництва озброєння.

Представники американських бізнес-кіл в свою чергу висловили велику зацікавленість у створенні в Україні виробництв та іншій співпраці.

Як запевнив американський бізнес заступник Міністра економіки Ігор Фоменко, Міністерство економіки України вітає та всіляко сприятиме створенню американськими високотехнологічними компаніями виробництв на території нашої країни.

"Defense tech – один з пріоритетних напрямків, який має стати драйвером економічного розвитку України після нашої перемоги і є ключовим для забезпечення обороноздатності країни. Тому ми готові вислухати конкретні пропозиції, стати вашим "поводирем" тут, в Україні та робити все для створення сприятливого бізнес-клімату", — зазначив Ігор Фоменко.

За підсумками зустрічей сторони домовились продовжувати будувати нові економічні зв’язки, як між урядами двох країн, так і між приватними підприємцями України і США.

Джерело:  Міністерство економіки України
URL новини:  https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=4b1db47e-eccc-4ca9-9dfc-b7fbb331f84c

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес