На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

Оновлено порядок авторизації надавачів фінансових послуг та консолідованого нагляду за небанківськими групами

Версия для печати Версия для печати
30.12.2023 

Національний банк оновив порядок авторизації надавачів фінансових послуг та  здійснення нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами. Відповідні положення розроблені з метою імплементації вимог Законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування" та "Про кредитні спілки".

Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінансових послуг (затверджене постановою Правління НБУ від 29 грудня №199) стосується всіх надавачів, крім банків та операторів платіжного ринку, і врегульовує, зокрема:

 • порядок видачі або зміни обсягу / типу ліцензії на вид діяльності;
 • процедуру погодження / повідомлення про набуття або збільшення істотної участі;
 • вимоги до ділової репутації та порядок її оцінки;
 • вимоги до фінансового стану юридичних осіб і майнового стану фізичних осіб;
 • порядок припинення діяльності з надання фінансових послуг.

Положення про порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами (затверджене постановою Правління НБУ від 29 грудня №202) поширюються на контролерів та учасників небанківських фінансових груп, а також на осіб, які мають намір стати контролерами таких груп, надавачів небанківських фінансових послуг (крім кредитних спілок).

Положення визначає:

 • порядок ідентифікації, визнання та припинення визнання Національним банком небанківської фінансової групи;
 • вимоги до відповідальної особи групи та порядок її погодження Національним банком;
 • вимоги до структури власності групи та систем корпоративного управління, внутрішнього контролю, включаючи управління ризиками;
 • вимоги щодо дотримання пруденційних вимог, складання та подання звітності і необхідної інформації Національному банку для здійснення консолідованого нагляду.

Положенням про загальні вимоги до документів і порядок їх подання до Національного банку України в межах окремих процедур (затверджене постановою Правління НБУ від 29 грудня №200) уніфіковано загальні вимоги до документів, що подаються до Національного банку для здійснення процедур:

 • ліцензування, реєстрації, авторизації учасників ринку фінансових послуг та учасників платіжного ринку (крім платіжних систем, учасників платіжних систем, технологічних операторів платіжних послуг та комерційних агентів надавачів фінансових платіжних послуг);
 • добровільного виходу страховика, кредитної спілки з ринку;
 • ідентифікації, визнання небанківських фінансових груп.

Вищезазначені вимоги набирають чинності з 01 січня 2024 року. Водночас для надавачів фінансових послуг та небанківських фінансових груп, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Національний банк,  визначено перехідний період до 01 липня 2024 року для приведення своєї діяльності у відповідність до цих вимог. 

Джерело:  НБУ
URL новини:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/onovleno-poryadok-avtorizatsiyi-nadavachiv-finansovih-poslug-ta-konsolidovanogo-naglyadu-za-nebankivskimi-grupami

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес