На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

Розпочинається обговорення методики оцінки активів і зобов'язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика

Версия для печати Версия для печати
17.05.2024 

Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт Положення про визначення методики оцінки активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика (далі – Положення).

Положення розроблене відповідно до вимог Закону України “Про страхування” та передбачає оцінку страховиком активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу, крім оцінки технічних резервів, за визначеною Положенням методикою.

Положення установлює, що для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика застосовуватиметься ринковий підхід до оцінки об’єктів нерухомого майна, облігацій внутрішніх та зовнішніх державних позик України, що є прийнятними активами.

Для цього страховики повинні використовувати оцінку:

  • нерухомого майна – визначену суб’єктом оціночної діяльності у звіті про оцінку майна або у звіті з експертної грошової оцінки земельної ділянки, строк якої не перевищує одного року від дати оцінки до дати розрахунку регулятивного капіталу;
  • ОВДП – згідно з інформацією про справедливу вартість ОВДП, яка публікується на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку;
  • облігацій зовнішніх державних позик України (ОЗДП) – за найнижчою вартістю, визначеною з двох або декількох джерел інформації, визначених у Положенні.

Оцінка інших категорій прийнятних активів та зобов’язань страховика для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика здійснюватиметься згідно з МСФЗ.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/rozpochinayetsya-obgovorennya-metodiki-otsinki-aktiviv-i-zobovyazan-dlya-tsiley-rozrahunku-regulyativnogo-kapitalu-strahovika

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес