На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

НБУ схвалив Методику з правил інклюзивного надання фінансових послуг

Версия для печати Версия для печати
10.07.2024 

Національний банк схвалив Методичні рекомендації з правил інклюзивного надання фінансових послуг в установах України. Рекомендації розроблено з метою забезпечення банками та небанківськими фінансовими і платіжними установами надання послуг, фізично та інформаційно доступних для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Реалізація рекомендацій сприятиме створенню безпрецедентно інклюзивного фінансового простору для кожного громадянина України, зокрема ветеранів війни, людей з інвалідністю та старшого віку.

Рекомендації передбачають:

  • нульову толерантність до будь-яких форм дискримінації споживача за соціальними, фізичними, функціональними чи іншими ознаками;
  • забезпечення фізичної доступності приміщень та устаткування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • організацію системи дистанційного обслуговування з функціональністю, аналогічній наявній під час фізичного відвідування приміщення установи;
  • наявність безперешкодних процедур та порядків стосовно споживача під час встановлення ділових відносин і надання фінансових послуг.

У складі рекомендацій – чек-лист для перевірки доступності приміщень та орієнтовний план заходів для їх адаптації відповідно до потреб людей з інвалідністю, а також чек-лист інклюзивної привітності працівника установи та поради з комфортного обслуговування людей з різними порушеннями функцій органів і систем організму.

«Наші рекомендації мають стати детальним дороговказом для банків та інших фінансових установ на шляху до розбудови найінклюзивнішої в світі фінансової системи, – прокоментував ухвалене рішення Голова Національного банку Андрій Пишний. – Маємо всі разом докласти максимум зусиль, щоб доступ до фінансових послуг для всіх без винятку споживачів став частиною корпоративної культури працюючих на ринку установ. У цьому питанні не може бути формального підходу, аби остаточно зруйнувати бар’єри і попередити будь-які прояви дискримінації. Це наш борг перед ветеранами війни та постраждалими співгромадянами».

Нагадаємо, безбар’єрність надання фінансових послуг – одне з пріоритетних завдань Стратегії розвитку фінансового сектору України та інституційної Стратегії Національного банку, оновлених у відповідь на виклики, зумовлені тривалою збройною агресією росії проти України.

Методичні рекомендації з правил інклюзивного надання фінансових послуг в установах України схвалено рішенням Правління Національного банку від 05 липня 2024 року №240-рш.

Джерело:  НБУ
URL новини:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/shvaleno-rekomendatsiyi-dlya-rozbudovi-bezbaryernoyi-finansovoyi-sistemi

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес