На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

Діяльність більшості надавачів небанківських фінансових послуг скоротилася через війну – Огляд небанківського фінсектору за I квартал 2022 року

Версия для печати Версия для печати
03.08.2022 

Низка надавачів небанківських фінансових послуг виявилися не готовими до шоків повномасштабної війни. Значна кількість учасників ринку вимушено призупинили або скоротили свою діяльність через реалізацію операційних ризиків. Крім того, суттєво знизився попит на основні фінансові послуги.

Для поступового відновлення активності учасникам небанківського фінансового сектору необхідно налагодити діяльність та канали надання фінансових послуг в умовах війни, приділяючи значну увагу забезпеченню фізичної безпеки роботи установ та клієнтів, а також кібербезпеці та посиленню спроможності надавати послуги онлайн.

Про це йдеться в щоквартальному Огляді небанківського фінансового сектору.

Страхові компанії

У I кварталі 2022 року обсяг активів ризикових страховиків майже не змінився, водночас обсяг валових премій скоротився майже на 14% порівняно з I кварталом 2021 року. Виплати впали на близько 22% р/р.

Обсяг валових премій страховиків життя у I кварталі майже не змінився порівняно з I кварталом 2021 року, однак скоротився порівняно з IV кварталом 2021 року. Страхові виплати зменшилися, активи – навпаки зросли як у квартальному, так і в річному вимірах.

Страховики були прибутковими за результатами I кварталу 2022 року. Фінансовий результат ризикових страховиків був кращим ніж за відповідний період минулого року завдяки помітному зменшенню витрат за майже незмінних показників операційної ефективності. Прибуток страховиків життя збільшився незначно, рентабельність активів залишилася на минулорічному рівні.

Кількість порушників нормативів платоспроможності зросла за квартал з чотирьох до 11. Водночас частка страховиків-порушників в активах сектору становить лише 2.6%.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/diyalnist-bilshosti-nadavachiv-nebankivskih-finansovih-poslug-skorotilasya-cherez-viynu--oglyad-nebankivskogo-finsektoru-za-i-kvartal-2022-roku

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес