На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

Національний банк допомагає страховикам у впровадженні міжнародних стандартів фінансової звітності

Версия для печати Версия для печати
02.11.2022 

Національний банк України завершив серію навчальних вебінарів для професійних учасників страхового ринку на тему «Застосування МСФЗ 17 «Страхові контракти» (далі – МСФЗ 17).

Навчання тривало з 6 вересня до 27 жовтня 2022 року.

За цей час було проведено 12 вебінарів, під час яких обговорили підходи в межах застосування нового стандарту – загальний, на основі розподілу премії, змінної винагороди для випущених страхових та перестрахових контрактів, а також утримуваних контрактів перестрахування. Також приділили  увагу особливостям розкриття інформації у фінансовій звітності. Крім того,  розглянули підходи до переходу на МСФЗ 17 та розкриття перехідних сум.

Навчання проводили як представники Національного банку, так і лідери страхового ринку, які поділилися практичними аспектами застосування МСФЗ 17.

"Незважаючи на війну, ми продовжуємо наближати нашу законодавчу базу до європейських стандартів. Iмплементація МСФЗ 17 є черговим доказом незмінності напряму нашого руху.

Водночас ми розуміємо, що ринку сьогодні непросто. Ми вдячні страховикам за їх проактивну позицію і готовність розвиватися. Національний банк готовий до діалогу з ринком і буде надавати необхідну допомогу для спрощення процесу впровадження нових регуляцій, зокрема стандартів міжнародної фінансової звітності", – сказав заступник Голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

Нагадаємо, Україна як кандидат в члени Європейського Союзу має виконати взяті на себе зобов’язання щодо імплементації законодавства ЄС, зокрема щодо складання та подання фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Перехід на МСФЗ 17 потребує комплексної перебудови всіх процесів страховиків та перестраховиків. Тому для підтримки страхового ринку під час переходу на МСФЗ 17, крім проведеної серії вебінарів, планується організація серії технічних вебінарів у співпраці з експертами Світового банку. Про початок такого навчання буде повідомлено окремо на сторінці офіційного Iнтернет-представництва Національного банку.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-dopomagaye-strahovikam-u-vprovadjenni-mijnarodnih-standartiv-finansovoyi-zvitnosti

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес