На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини законодавства / Новини законодавства

Медики страхуватимуть потенційну шкоду пацієнтам

Версия для печати Версия для печати
06.02.2024 

Гіппократ закликав: primum non nocere, тобто насамперед – не нашкодь. Сьогодні ж народні обранці пропонують доповнити цей принцип додатковим обов'язком для медиків та фармацевтів.

Для цього нардепи Володимир Мороз та Євген Яковенко зареєстрували проект "Про внесення змін до Закону України "Про страхування" та деяких інших законодавчих актів України" (№10452).

Свою ідею запровадити обов'язкове страхування відповідальності медичних працівників вони пояснюють тим, що на практиці часто трапляється, що внаслідок медичного втручання стан здоров'я пацієнта не поліпшується, а навпаки – завдається ще більша шкода його життю.

Крім того, вони стверджують, що з кожним роком, у судах зростає кількість справ, проваджень відкритих за позовом пацієнта. Але ж їх розгляд розтягується на роки, а пацієнтові необхідно терміново повернути здоров'я хоча б до стану, що був до втручання людей у білих шатах.

Проект передбачає внесення змін до закону "Про страхування", а саме віднесення до обов'язкових видів страхування – страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, яку може бути завдано у зв'язку з виконанням ними професійних обов'язків.

При цьому медичним, фармацевтичним працівникам буде заборонено розпочинати професійну діяльність без укладення такого договору.

Усі інші деталі нардепи не уточнюють, напевне, покладаючись на те, що страхові компанії самостійно визначать вартість такого полісу.

Вочевидь, що у приватних клініках вартість страховки автоматично збільшить ціну послуг. А у комунальних закладах ці витрати просто перекладуть на місцеві бюджети.

Атрибуты:  https://zib.com.ua/ua/159878-mediki_strahuvatimut_potenciynu_shkodu_pacientam__proekt.html

«« Вернуться на первую страницу разделаПравовые базы
Нацкомфинуслуг

Администрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес