Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу законопроєкт N8300 "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
Метою законопроєкту є вдосконалення процедури розрахунку та здійснення страхових виплати з ОСЦПВ, підвищення захисту інтересів постраждалих шляхом збільшення страхових виплат, перехід на вільне ціноутворення на цим видом страхування тощо.
Законопроєктом пропонується:
- поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених в країнах Європейського союзу.
- забезпечити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків, що припинили роботу на ринку;
- запровадити пряме врегулювання у всіх випадках дорожньо-транспортних пригод, в яких шкода завдана лише транспортному засобу, що дозволить потерпілій особі звертатись за страховою виплатою до свого страховика;
- здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу (без врахування т.з. "зносу");
- запровадити вільне ціноутворення, що надасть можливість визначення "справедливої ціни" та включить ринкові механізми;
- зменшити строк розгляду заяви про здійснення страхової виплати з 90 до 60 днів з дня її подання постраждалим, якщо справа не розглядається в судовому порядку
Виступаючи на засіданні комітету, генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" Вячеслав Черняховський зауважив, що страховики підтримують новації, що спрямовані на підвищення рівня захисту постраждалих в ДТП.
Проте необхідно зважено поставитись до питання підвищення страхових сум, оскільки це безпосередньо впливає на вартість страхування з ОСЦПВ.
"В країнах, що нещодавно вступили до ЄС, страхові суми підвищувались поступово протягом 4-7 років. Крім того, в Україні старий автопарк, тобто вартість переважної кількості авто досить обмежена, і безперечно не становить мільйони гривень", – каже він.
"МТСБУ – це об’єднання страховиків, а не фінансова установа, тому до нього не повинні застосовуватись такі ж самі регуляторні та наглядові вимоги, як до страховиків. За останні роки страховики члени Бюро запровадили прозору, ефективну та незалежну систему корпоративного управління, ці напрацювання і потрібно закріпити в законі. Головна функція МТСБУ – здійснення регламентних виплат, і щорічно Бюро здійснює відшкодувань на сотні мільйонів гривень, при цьому отримувачі виплат стабільно високо оцінюють якість врегулювання та сервісів, зокрема електронних, з боку МТСБУ". Вячеслав Черняховский зауважив, що комітет підтримав позицію щодо необхідності додаткового опрацювання на друге читання норм, що стосуються корпоративного управління МТСБУ.