На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини медстрахування

Добровільне медичне страхування – поширена послуга в Україні

Версия для печати Версия для печати
05.07.2022 

Цей вид страхування гарантує надання швидкої медичної допомоги, коли вона необхідна.

Що змінилося у сфері медстрахування під час війни?

Під час війни страховики за діючими договорами добровільного медичного страхування продовжують виконувати зобов’язання перед клієнтами та надавати допомогу в лікуванні.

Водночас у районах активних бойових дій страховики не завжди можуть організувати надання меддопомоги. Саме тому багато страховиків запроваджують можливості надання медичних консультацій у форматі онлайн. Застраховані особи, що перебувають за кордоном, можуть у такий спосіб також отримати консультацію лікаря.

У регіонах, де страховик не може організувати або оплатити вартість наданої медичної допомоги, застрахований може самостійно звернутися до медичного закладу, а потім отримати компенсацію витрачених коштів від страховика. Для цього він має надати підтверджуючі документи про направлення на лікування, призначення лікаря тощо та оплату послуг чи медикаментів.

Національний банк ще 27 лютого 2022 року рекомендував страховикам спростити процедуру врегулювання випадків, що мають ознаки страхових.

Рекомендовано використовувати:

  • електронні документи;
  • копії необхідних документів замість оригіналів;
  • інші засоби дистанційного врегулювання страхових випадків.

Чого очікувати далі?

Реформування ринку страхування та його наближення до європейських стандартів триває, незважаючи на війну. Багато змін очікується для ринку після введення в дію нового Закону України "Про страхування" (з 1 січня 2024 року).

Зокрема, будуть змінені вимоги до:

  • договорів страхування;
  • реалізації страхових продуктів;
  • розкриття інформації клієнтам про страховий продукт, до самого страховика тощо.

Війна перешкоджає реформуванню системи охорони здоров’я. Так, на сьогодні відкладено залучення страховиків до оплати вартості медичних послуг на вторинному та третинному рівнях надання медичної допомоги.

Щоб зробити медстрахування доступнішим якомога ширшим верствам населення, НБУ спільно з учасниками страхового ринку розробив та у травні направив до Міністерства фінансів та Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики пропозиції змін до Податкового кодексу України.

Источник:  НБУ

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес