На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Огляд ринку охорони здоров'я взимку 2023 року

Версия для печати Версия для печати
05.01.2024 

Хоча заклади охорони здоров'я стикаються з тими самими проблемами, що й брокерський ринок, існують нюанси, які потребують додаткового розгляду, зокрема, в деяких видах страхування управлінської та професійної відповідальності. У цьому звіті ми обговоримо оновлення страхового ринку для різних ліній покриття для галузі охорони здоров'я.

Страхування професійної відповідальності лікарів

Ринок страхування професійної відповідальності лікарень стикається з певними труднощами на порозі 2024 року. Багато страховиків встановили нові мінімальні правила, орієнтовані на прибутковість, навіть якщо це означає, що існуючі клієнти будуть шукати альтернативні відносини. Основною метою для багатьох є стійкість. Тому багато систем охорони здоров'я можуть очікувати тиску на рівень франшизи або утримання самострахування. Ті, хто має великі надлишкові вежі, побачать, що їхні надлишкові перевізники працюють на межі можливостей, і, ймовірно, скоротять свою участь.

Страховики, що працюють у цьому сегменті, як і раніше, дуже стурбовані тим, що тяжкість збитків впливає на їхні коефіцієнти збитковості, і це занепокоєння є виправданим. Згідно з нещодавнім ринковим звітом TransRe, у цьому сегменті ринку щотижня у 2022 році виносилося щонайменше одне рішення на суму понад 10 мільйонів доларів США, а щотижня протягом календарного року – одне рішення на суму понад 25 мільйонів доларів США. Вони також припускають, що результати 2023 року будуть гіршими, ніж у 2022 році*.

Таке зростання збитків зумовлене не лише зростаючою складністю медичних процедур та догляду, але й катастрофічними наслідками медичних помилок, такими як довготривала інвалідність або втрата життя, які призводять до таких значних фінансових виплат або судових рішень. Пологові травми та втрати, пов'язані з акушерством, все ще становлять найбільшу кількість індивідуальних позовів, а кількість звинувачень у сексуальних зловживаннях зростає з тривожною швидкістю.

Зростаюча тенденція до збільшення розміру компенсаційних виплат і розширення обсягу моральної шкоди ще більше посилює тяжкість збитків. Страховики повинні намагатися точно оцінити цей ризик і визначити ціну за нього, що ускладнюється впливом постійно змінюваних юридичних прецедентів і судових рішень на врегулювання.

Проблеми, з якими стикаються деякі штати, та їхні довготривалі ліміти на відшкодування збитків є ще одним фактором, що посилює тиск на ставки та рівні утримання. Остання зміна відбулася на початку 2023 року в Каліфорнії, коли було внесено зміни до Закону про реформування системи компенсацій за медичні травми (MICRA) відповідно до Законопроекту 35 Асамблеї (AB 35).

Коротше кажучи, AB 35 скасовує давно встановлений у Каліфорнії верхній ліміт моральної шкоди у розмірі 250 000 доларів США, який був встановлений у 1975 році при створенні MICRA. Він також збільшить ліміти гонорарів адвокатів на випадок непередбачених обставин і застосує максимальну суму, що діє на момент винесення судового, арбітражного рішення або врегулювання. Більшість страховиків продовжують домагатися підвищення тарифів на 10%-15% для тих, хто відноситься до категорії високого ризику. Лікарні з розвитком збитків або несприятливими наслідками можуть очікувати підвищення на рівні 20% або вище. Подальше зростання ризиків та інфляція наразі впливають на рівень утримання самострахування. Більше половини наших клієнтів зазнали певного збільшення точок прикріплення в структурі своїх програм у 2023 році. Хоча страхувальники можуть управляти цим збільшенням, часто ефективно, багато клієнтів все ще стурбовані першими за багато років коригуваннями того, що вони утримують.

Лікарні можуть очікувати, що страховики продовжуватимуть шукати "премії" за зростання ризиків та інші ринкові умови, такі як розвиток збитків та місце проведення. Ми зберігаємо оптимізм щодо того, що ринок може стати більш стабільним протягом наступних кількох років, але, можливо, тільки якщо ми побачимо певну стабілізацію з нинішнім рівнем тяжкості збитків.

Цифрове здоров'я та телемедицина

Програми віртуальної охорони здоров'я, які включають страхування професійної відповідальності лікарів, страхування технологічних помилок та упущень (E&O) і страхування кібер-відповідальності, залишаються стабільними. Загальні результати в секторі цифрової охорони здоров'я та телемедицини були надзвичайно сприятливими, що пов'язано з обмеженою увагою адвокатів позивачів до цього часу. Перевізники повідомляють про збільшення кількості позовів. Однак клієнтська база "Галлагер" має виняткову історію позовів з дуже невеликою кількістю позовів, але кілька з них припадають на сферу психічного здоров'я.

Ціноутворення тарифів залишається відносно незмінним з точки зору ставки з року в рік, з деяким зниженням ставок на вже існуючих рахунках з певною історією. Ми спостерігаємо величезне зростання багатьох рахунків зі збільшенням доходів, а ціни прив'язані до доходів, тому вони є пропорційними. Для деяких клієнтів характерне зростання цін на понад 300%, але таке значне зростання пов'язане зі збільшенням експозиції (доходу). На великих рахунках зі значною історією збитків і належним контролем збитків ставки знизилися навіть на 25%, що допомогло частково компенсувати збільшення ризиків, спричинене зростанням доходів з року в рік.

Історично склалося так, що два оператори зосередилися на цій унікальній ніші. Влітку 2023 року ще чотири оператори запустили продукти, щоб конкурувати в цьому секторі з новими програмами віртуального здоров'я. Завдяки нашому досвіду в галузі телемедицини, Галлахер попросили проконсультуватися з усіма чотирма новими операторами на етапі розробки продукту. Ці нові учасники починають впливати на ціноутворення, оскільки вони агресивно прагнуть додати премії на обмеженому ринку. Ми очікуємо, що ця тенденція збережеться до 2024 року, що має призвести до подальшого зниження тарифів.

Потенціал все ще обмежений $5 млн для програм віртуального здоров'я, причому деякі ринки вкрай обережно пропонують умови, що перевищують $1 млн на одну претензію/$3 млн на рік для професійної відповідальності лікарів. Однак нові можливості на ринку дозволяють відносно легко побудувати лімітну вежу для задоволення потреб клієнтів.

Страхування відповідальності керівників

Ринок страхування управлінської відповідальності для систем охорони здоров'я та великих груп лікарів є досить стабільним у 2024 році. Хоча деякі страхові компанії зменшили свою схильність до деяких видів ризиків у сфері охорони здоров'я, таких як дуже великі організації та комерційні медичні установи, що фінансуються приватним капіталом, ринок все ще має достатній потенціал, щоб заповнити навіть найбільші вежі відповідальності директорів та посадових осіб (D&O)/відповідальності за практику працевлаштування (EPL). В середньому, рівень страхових тарифів залишається дуже стабільним з деяким незначним підвищенням премій для дуже великих організацій і деяким помірним зниженням премій для менших організацій.

Прибуткові організації, що фінансуються за рахунок приватного капіталу, продовжують залишатися основним предметом занепокоєння для деяких страховиків D&O/EPL на первинній ланці охорони здоров'я. Страховики продовжуватимуть чинити тиск на рівень утримання клієнтів через очікуване збільшення частоти страхових випадків за цивільною відповідальністю та ОСЦПВ у наступному році, частково через збільшення витрат на захист за цими вимогами. Швидкі темпи злиття та поглинання (M&A) серед системних та лікарських груп продовжилися у 2023 році, і, схоже, не видно кінця активності у сфері злиття та поглинання у секторі охорони здоров'я. Ми очікуємо, що активність у сфері злиттів та поглинань залишиться високою і в 2024 році.

Регуляторна активність дуже висока, і позови qui tam залишаються проблемою в секторі охорони здоров'я, особливо для систем охорони здоров'я. Антимонопольні позови, які зазвичай подаються після оголошення про злиття та поглинання, залишаються найсерйознішими претензіями D&O для страховиків. Федеральні регуляторні органи приділяють особливу увагу великим злиттям у сфері охорони здоров'я, сподіваючись заборонити злиття, які, на їхню думку, не відповідають інтересам покупців медичних послуг. Також зростає кількість позовів, пов'язаних з трудовими відносинами, особливо з високооплачуваними працівниками та практикуючими лікарями, хоча й не такими загрозливими темпами, як раніше.

Ринок страхування управлінської відповідальності медичних організацій у 2024 році буде дещо стабільним, але страховики намагатимуться обмежити покриття певних ризиків, таких як антимонопольні та регуляторні питання. Страховики намагатимуться збільшити утримання за позовами лікарів, високооплачуваних працівників та колективними позовами на індивідуальній основі. Деякі первинні страховики намагатимуться краще управляти лімітами, скорочуючи їх у деяких випадках, що не викликає занепокоєння, оскільки ринок ексцедентного страхування має достатню ємність і може бути досить конкурентним. Будь-який тиск на страхові премії в бік збільшення може бути компенсований переходом до більш високого рівня утримань.

Як завжди, починайте заздалегідь і взаємодійте зі своїми андеррайтерами задовго до продовження договору.

Кіберстрахування

Ринок кіберстрахування для лікарень, систем охорони здоров'я та медичних груп у 2023 році залишався набагато більш конкурентним, ніж у 4 кварталі 2022 року, коли ставки досягли піку.

Багато кіберстраховиків увійшли в 2023 рік з новими великими бізнес-цілями на тлі переважно прибуткового 2022 року, що призвело до посилення конкуренції, особливо для невеликих страхувальників. Зменшення кількості інцидентів з використанням програм-вимагачів, а також збільшення кількості страховиків, які мають прийнятні засоби контролю, ще більше підживлюють це більш конкурентне середовище.

Програми-вимагачі залишаються на передньому плані заголовків і збитків, а деякі системи охорони здоров'я зазнали значних витрат і перерв у роботі через такі атаки. За багатьма свідченнями, активність зловмисників знову зростає, хоча в той же час покращення контролю та резервного копіювання дає змогу більшій кількості страхувальників відмовлятися платити вимагачам, а натомість покладатися на власні ресурси для відновлення своїх систем.

Страховики все ще занепокоєні агрегуванням ризиків (тобто окремими інцидентами, що впливають на кількох страхувальників), чи то через кібервійну між державами, збої в інфраструктурі, інциденти у постачальників або вразливості в операційних системах. Страховики воліють не страхувати ці (можливо) агреговані ризики, які не мають чіткої історії збитків, не піддаються вимірюванню і продовжують розвиватися.

Крім того, страховики зазвичай стверджують, що вони не збирають достатньої кількості премій для покриття своїх ризиків. Багато страховиків запровадили конкретні винятки або обмеження у покритті, можливо, найбільш рішуче це зробив Lloyd's of London, який тепер вимагає від свого ринку застосовувати конкретні винятки на випадок війни та підтримуваних державою кібератак.

Багато лікарень стали об'єктами судових розглядів за звинуваченням у неналежному використанні пікселів та інших технологій відстеження на своїх маркетингових веб-сайтах, а також на порталах для пацієнтів, які уможливлюють несанкціоновану передачу і розголошення персональних даних пацієнтів та захищеної медичної інформації третім особам. Було укладено кілька великих угод, а витрати на захист до судового розгляду можуть становити мільйони доларів.

Забігаючи наперед, слід зазначити, що медичним установам необхідно продовжувати впроваджувати і підтримувати хоча б мінімальні заходи контролю, яких вимагають кіберстраховики. Страхувальники повинні продовжувати вдосконалювати свій захист і переконатися, що страховики розуміють кроки та інвестиції, які здійснюють страхувальники. Ця інформація допоможе у переговорах зі страховиками щодо найкращих можливих умов поновлення договорів. Страхувальники, які не мають належного контролю або мають претензії/збитки, стикатимуться з подальшими труднощами на ринку і повинні пояснити, яких кроків вони вжили для запобігання повторення інцидентів.

Про наші дані

Gallagher Drive® – це наша власна інформаційно-аналітична платформа, яка поєднує в собі стан ринку, історію страхових випадків та інформацію про галузеві стандарти, щоб надати нашим клієнтам і перевізникам дані в режимі реального часу, необхідні для оптимізації програм управління ризиками. Використовуючи цей інструмент, наша брокерська команда може надати конкретні рекомендації щодо тарифів для вашої лінії покриття, галузі та географії.

Використовуючись як частина CORE360®, нашого унікального комплексного підходу до оцінки програм управління ризиками наших клієнтів, Gallagher Drive надає значущу інформацію, яка допомагає клієнтам приймати більш обґрунтовані рішення з управління ризиками, знаходити ефективне використання капіталу та визначати найкращі ринки з найкращими рішеннями для їхніх ризиків.

Через високу нюансованість цього ринку вкрай важливо, щоб ви працювали зі страховим брокером, який спеціалізується на галузі охорони здоров'я. Gallagher має широку мережу фахівців, які розуміють вашу галузь і бізнес, а також пропонують найкращі рішення на ринку для вирішення ваших конкретних завдань.

Автор:  Steve Kahl, Larry Hansard, Trevor Weyland, John Ergastolo
Источник:  Gallagher
URL статьи:  https://www.ajg.com/us/news-and-insights/2024/jan/winter-2023-healthcare-market-update/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес