На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Страхові збитки від повені в Німеччині залишаться на рівні €1 млрд, якщо дамби втримаються

Версия для печати Версия для печати
12.01.2024 

Очікується, що страхові збитки від нещодавньої повені в різних регіонах Німеччини не перевищать 1 млрд. євро, якщо дамби втримаються, за словами Оннена Сіємса, керуючого директора Meyerthole Siems Kohlruss (MSK).

Сімс підкреслив, що хоча ситуація залишається напруженою і деякі дамби пом'якшуються, рівень води поступово знижується. Невизначеність щодо того, чи витримають дамби тиск, зберігається.

Зімс також проливає світло на страховий захист у Нижній Саксонії, зазначаючи, що лише близько 30% будинків у цьому регіоні застраховані від стихійних лих.

Такий низький відсоток пояснюється суб'єктивним сприйняттям ризику мешканцями. Крім того, останні великі повені в Європі, такі як у 2002 та 2013 роках, були спричинені сильними літніми дощами і зачепили різні регіони, що призвело до значних страхових збитків.

Ці минулі події призвели до значно більших збитків: з урахуванням інфляції вони склали 3 млрд. євро у 2013 році та 6 млрд. євро у 2002 році.

Сімс разом з доктором Стефані Фідлер, яка консультує MSK з метеорологічних питань, зазначає, що нинішня повінь є наслідком екстремальних погодних умов, що переважають взимку.

Зімс підкреслив, що в Нижній Саксонії лише близько 30% будинків застраховані від стихійних лих.

Однією з причин цього може бути суб'єктивне сприйняття ризику. Оскільки ризик штормового припливу зазвичай не покривається страхуванням, страхування від стихійних лих може здаватися менш привабливим для багатьох мешканців Нижньої Саксонії

"Хоча ризик повені, про яку йдеться в цьому випадку, зазвичай покривається страхуванням від стихійних лих, він часто не сприймається як гостра загроза", – пояснив пан Сімс.

Підвищення температури призводить до збільшення кількості водяної пари в атмосфері, яка потім випадає у вигляді дощу, а не снігу, що спричиняє пряме підвищення рівня води.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату також зазначила, що такі екстремальні опади стануть частішими та інтенсивнішими з глобальним потеплінням.

Розрахунок франшиз страховиків для нинішніх повеней є складним і залежить від кількох факторів, включаючи характер збитку та тривалість його виникнення.

Ці знання дають важливе розуміння потенційного фінансового впливу повені на страхову галузь, а також ширших наслідків зміни клімату на погодні умови та стихійні лиха.

Про ситуацію з повенями в Німеччині

Ситуація з повенями в Німеччині станом на початок 2024 року була важкою, особливо після тривалих зливових дощів, які зачепили багато земель. Особливо сильно постраждала земля Нижня Саксонія, де піднявся рівень води в річках і каналах, що призвело до загрози руйнування дамб і ризику широкомасштабних повеней.

У деяких районах екстрені служби були змушені вжити заходів для контролю рівня води, включаючи залучення волонтерів для будівництва дамб і використання мобільних систем дамб.

Через тривалі та інтенсивні дощі ґрунт у багатьох регіонах став перенасиченим і не може поглинати більше води, що збільшує ризик повеней. Подекуди місцевій владі та мешканцям довелося готуватися до можливої евакуації.

Реагування на надзвичайну ситуацію включає скоординовані зусилля різних служб, в тому числі Збройних сил Німеччини і гуманітарних організацій. У надзвичайних ситуаціях можуть бути мобілізовані до 900 осіб.

Метеорологічні прогнози вказують на можливість нових дощів, а це означає, що ризик повені все ще викликає значне занепокоєння. Чим довше паводкова вода буде тиснути на ослаблені дамби, тим вищий ризик прориву.

Ця ситуація спричинила значний тиск на місцеву владу та мешканців, які намагаються стримати паводкові води та захистити свої громади.

Повінь спричинила перебої у повсякденному житті, зокрема закриття шкіл та транспортні проблеми, а також потребувала значних зусиль для запобігання подальшим руйнуванням та забезпечення безпеки. Ситуація залишається динамічною, влада уважно стежить за розвитком подій і реагує за необхідності.

Автор:  Yana Keller
Источник:  Beinsure
URL статьи:  https://beinsure.com/news/insured-losses-flood-in-germany/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес