На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Як розвиватися на ринку комерційного автострахування

Версия для печати Версия для печати
26.11.2024 

Чому страховики не можуть покладатися на сьогоднішній жорсткий цикл для стимулювання зростання.

Минулого тижня компанія McKinsey опублікувала Глобальний страховий звіт 2025 – "Прагнення до зростання", в якому підкреслила, що пошук шляхів прибуткового зростання є імперативом для світових страховиків особистого та комерційного страхування, а також страхування від нещасних випадків. У звіті зазначається, що для галузі, орієнтованої на зменшення ризиків та забезпечення захисту, страхова індустрія переживає особливо "нестабільну епоху", що призводить до змішаної макроекономічної картини.

Що відбувається на комерційному ринку P&C?

Заглиблюючись у розділ звіту, присвячений комерційному страхуванню, Шеннон Варні (на фото), партнер бостонського офісу McKinsey та один з провідних авторів звіту, виділив деякі з ключових висновків, які, на його думку, є ключовими. По-перше, за його словами, очевидно, що світові ринки комерційного автострахування продовжують демонструвати високі темпи зростання, незважаючи на ознаки пом'якшення кон'юнктури.

Він зазначив, що за останні п'ять років премії зростали в середньому на вісім відсотків щорічно, тоді як середній комбінований коефіцієнт для галузі мав тенденцію до зниження до приблизно 91% у 2023 році. "Більша частина цього зростання була зумовлена вищими преміями, – сказав він, – тому страховики повинні зосередитися на забезпеченні стабільного, прибуткового зростання в умовах мінливого ландшафту".

Варні також підкреслив, що 40% результативності страховика визначається напрямками бізнесу, в яких він бере участь, а 60% – тим, як він працює в цих напрямках. З огляду на це, успішні страховики вирізняються завдяки чітким, добре прокомунікованим стратегіям, які визначають їхні ціннісні пропозиції та апетит до ризику. Опанування андеррайтингу, управління дистрибуцією та підвищення ефективності може сприяти прибутковому зростанню.

"Хоча те, де працюють страховики, має важливе значення, – сказав він, – більшість їхніх фінансових показників залежить від того, як вони працюють – як у роки м'якого, так і жорсткого циклу, хоча можуть існувати регіональні відмінності. Хоча портфельна стратегія завжди важлива, її реалізація має ще більше значення зараз, і можливості основних напрямків діяльності страховиків визначатимуть прибуткове зростання.

"Провідні страховики інвестують у модернізацію андеррайтингу, демонструючи коефіцієнт збитковості на шість відсоткових пунктів нижчий, ніж у інших страховиків. Вони використовують такі технології, як штучний і генетичний інтелект, для автоматизації алгоритмічного андеррайтингу, покращення процесу подання заявок на андеррайтинг та оптимізації ринкової інформації".

Що стосується комерційних клієнтів зі страхування майна?

Серед комерційних клієнтів є кілька факторів, що впливають на їхню довіру до страхування, і головним серед них є питання доступності. За словами Варні, цінова доступність викликає велике занепокоєння у всіх сегментах, особливо у зв'язку з тим, що клієнти бачать, що вартість їхнього страхового покриття зростає, а також вищі франшизи, нижчі ліміти та більше винятків у їхніх полісах.

"Більше того, – сказав він, – клієнти роздратовані багаторічним зростанням складних ставок. Багато хто бачив двозначне зростання ставок за своїми програмами – навіть для беззбиткових рахунків".

Чи варто страховикам бути оптимістами?

Враховуючи макроекономічне середовище, чи повинні страховики відчувати оптимізм щодо перспективи подальшого економічного зростання? На думку Варні, відповідь на це питання залежить від ринку, на якому працює відповідний страховик. "Деякі з них зараз налаштовані більш оптимістично, ніж інші. Загалом, перевізники, з якими ми спілкуємося, бачать обнадійливі ознаки економічного зростання та необхідність страхування для забезпечення рішень, яких вони потребують у світі, де ризики стають дедалі складнішими та взаємопов'язаними".

Окреслюючи деякі з ключових перешкод, з якими він та його команда стикаються сьогодні на ринку, він вказав на кліматичні зміни та судові спори як на дві нагальні проблеми, що викликають занепокоєння. Що стосується клімату, то наука досить чітко показує, що частота і серйозність стихійних лих будуть продовжувати збільшуватися і впливати на страхові операції і ринки. "П'ятий рік поспіль збитки від стихійних лих перевищуватимуть 100 мільярдів доларів США.

"Великою зміною за останні роки стала частка збитків, що припадає на сильні конвективні шторми. Минулий рік став першим роком в історії, коли ці збитки перевищили 50 мільярдів доларів. Це важливо, оскільки в 2023 році угоди комерційних перевізників з перестраховиками суттєво змінилися, і первинний ринок зараз поглинає більшу частину цих збитків".

Тим часом, судові розгляди також становлять серйозну проблему. За його словами, понесені збитки в США значно перевищили темпи інфляції з 2015 року, частково через зростання кількості судових спорів. Перевізникам доводиться боротися з фінансуванням судових процесів третіми сторонами, яке, як очікується, досягне 30 мільярдів доларів протягом наступних п'яти років, еволюціонуючою тактикою адвокатів позивачів і все більшою кількістю неординарних вердиктів.

З огляду на триваючу турбулентність на ринку, цілком зрозуміло, що страховики не можуть покладатися на продовження сьогоднішнього жорсткого циклу для стимулювання зростання. Доносячи свій ключовий меседж до ринку щодо того, як він може продовжувати прибутково зростати, Варні підкреслив, що страховикам необхідно "продовжувати впроваджувати інновації та розробляти рішення для нових бізнесів; підтримувати андеррайтингову дисципліну; інвестувати в операційну ефективність; і посилювати послуги з доданою вартістю, які вони можуть надавати своїм клієнтам".

Автор:  Mia Wallace
Джерело:  Insurance Business UK
URL статті:  https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/breaking-news/how-to-grow-in-the-commercial-pandc-insurance-market-515445.aspx

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес