На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Судна, підводні кабелі та морські нафтові установки все частіше стають об'єктами "сірої зони" – WTW

Версия для печати Версия для печати
10.12.2024 

Загроза для суден, підводних кабелів і морських нафтових установок зросла через наявність передової зброї та готовність деяких держав – зокрема Росії та Ірану – нехтувати міжнародними морськими законами.

Згідно з останнім індексом політичних ризиків від WTW глобальної консультативної агенції, це лише один із певних ризиків, пов'язаних з "агресією сірої зони", тобто будь-якими діями, що використовуються для ослаблення країни засобами, окрім війни, повідомляється на сайті WTW.

Також наголошується, що дане видання індексу розроблено за участю морських і аерокосмічних команд WTW. Індекс базується на щорічному дослідженні політичних ризиків WTW, опублікованому на початку цього року, яке виявило, що 69% респондентів постраждали від геополітичних збоїв у ланцюжках поставок у 2024 році, зокрема й атаки в сірій зоні на глобальне судноплавство.

Дослідження WTW визначило три основні типи темних точок сірої зони: військові конфлікти і суперництво (наприклад, Україна, Південно-Китайське море), нестабільні держави (наприклад, Ліван, Ємен, Сирія, Ірак) та ідеологічна поляризація (наприклад, політичне втручання у вибори в Латинській Америці).

Також зазначається, що прикладами гібридної війни є знищення критичної інфраструктури, державні кібератаки, озброєння міграції, спонсорство насильницьких недержавних учасників, кампанії з дезінформації та оголошені або неоголошені економічні санкції. У звіті також спостерігається тенденція до збільшення активності в сірій зоні, частково викликана зростанням середніх сил, що працюють з обмеженими військовими бюджетами.

Крім того, глобальний тіньовий флот, що експоненціально зріс після того, як Росія почала використовувати його для експорту нафти, було визначено як ще одну загрозу у звіті. Судна не мають стандартної страховки P&I, не проходять регулярне технічне обслуговування і зазвичай змінюють свої сигнали AIS.

"Вплив на страхування: атаки "сірої зони"", що спричиняють виключення і скасування страхового покриття, призводять до збоїв і зміни маршрутів, що впливають на підприємства, які залежать від своєчасної доставки. Однак страхування від перебоїв у торгівлі пропонує певний захист постраждалим компаніям", наголошується в повідомленні.

Також зростає ймовірність того, що аерокосмічний сектор стане основною ціллю сірої зони, і такі атаки, як глушіння GPS і підробка, вже відбуваються.

"Без страхування багато кораблів не плаватимуть, а літаки не літатимуть, тому поліпшення нашого розуміння ризиків сірої зони життєво важливе для захисту людей та активів, а також здоров'я глобальної торгівлі", – зазначає директор аналітики політичних ризиків WTW Семюел Вілкін.

Джерело:  Інтерфакс-Україна

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2025 Асоціація Страховий Бізнес