Природні екосистеми, такі як мангрові ліси та солончакові болота, допомагають захищати узбережжя від штормів і зменшувати застраховані збитки, згідно з дослідженням Swiss Re Institute.
Swiss Re проаналізувала узбережжя Флориди, яке має найвищий рівень загрози штормового припливу в США, і виявила, що природні бар’єри знижували частоту страхових виплат за помірних погодних умов у період з 2009 до 2022 року.
Порівнюючи дані щодо страхових виплат з індексом біорізноманіття та екосистемних послуг Swiss Re, компанія оцінювала очікуване зниження ризику завдяки кораловим рифам, мангровим лісам, солончаковим болотам і морським лукам. У районах із добре збереженим природним захистом кількість страхових випадків, пов’язаних із повенями, була значно меншою. Навіть з урахуванням інших факторів ризику частота звернень за страховими виплатами була приблизно на 50% нижчою.
Погіршення стану екосистем послаблює їхню захисну функцію. Дослідження у Флориді показало, що лише руйнування коралових рифів може збільшити щорічні збитки від прибережних повеней на $385 млн. Для страхових компаній це підтверджує фінансову вигоду від збереження природного захисту узбережжя.
Гілліан Разерфорд, керівник напряму сталого розвитку ринків у Swiss Re та співавтор статті, наголосила на важливій ролі страхової галузі у збереженні екосистем. Вона зазначила, що фінансові інтереси та екологічна стабільність взаємопов’язані.
Використовуючи дані про коралові рифи, мангрові ліси та солончакові болота, страховики можуть враховувати природний захист у своїх оцінках ризику, розробляти рішення для покриття збитків екосистем від природних катастроф і спрямовувати інвестиції в природоорієнтовані стратегії. Посилення цих заходів сприяє підвищенню стійкості нерухомості та збереженню її страхового покриття.