На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

ШІ зустрічається зі страхуванням: оцифровування комплаєнсу та зменшення ризиків

Версия для печати Версия для печати
24.03.2025 

Як фахівці зі страхування можуть використовувати ШІ на свою користь?

"Зміна правил гри для страхових компаній".

Так Кетлін Біррейн, керівник практики страхового регулювання DLA Piper у США, описала технологію штучного інтелекту в інтерв'ю виданню Insurance Business.

Її коментарі з'явилися на хвилі зростаючого впровадження штучного інтелекту в страховому секторі.

За даними TechRadar, "третина великих страховиків вже мають кейси використання Gen AI у виробництві, тоді як більшість розширюють свої можливості роботи з даними".

АІ та страхова практика

Денні Тобі, голова практики штучного інтелекту та аналізу даних DLA Piper Americas, стверджує, що штучний інтелект може допомогти страховим компаніям дотримуватися регуляторних норм і мінімізувати ризики при написанні полісів.

Він зазначив, що "наша мета проактивного комплаєнсу полягає в тому, щоб проаналізувати набагато більш ранній набір повідомлень та інших неструктурованих даних, де зароджуються деякі з цих поганих ідей, і це дозволяє нам виявляти проблеми набагато раніше і вживати коригувальних заходів, таких як навчання або вдосконалення політик...".

У звіті KPMG підкреслюється потенціал штучного інтелекту для зниження ризиків: "Маючи достатньо навчальних даних, ці алгоритми можуть краще аналізувати ризики і прогнозувати результати, додаючи точності моделям ризиків і структурам ціноутворення. Ці рішення часто розробляються для вирішення конкретної проблеми, але є можливість швидко адаптуватися до ширшого використання по всьому ланцюжку створення вартості".

Штучний інтелект може не лише допомогти у дотриманні нормативних вимог та зменшенні ризиків, але й стимулювати економіку та покращити страховий ландшафт в цілому.

"Дослідження McKinsey показує, що тільки генеративний ШІ, за прогнозами, щорічно приноситиме світовій економіці до 4,4 трильйона доларів, а страховики очікують підвищення продуктивності, зростання премій і точності андеррайтингу", – повідомляє TechRadar.

Як брокери можуть використовувати АІ

Біррейн стверджує, що технологія генеративного штучного інтелекту, допомагаючи страховим компаніям у дотриманні вимог законодавства та управлінні ризиками при написанні полісів, може також допомогти брокерам у дотриманні вимог клієнтів та зменшенні ризиків: "Брокери допомагають компаніям управляти ризиками таким чином, щоб це сприяло андеррайтингу, тобто цій стороні їхнього профілю ризику", – сказала Біррейн.

Вона також зазначила, що для брокерів технологія генеративного ШІ може виявити потенційні ризики та проінформувати клієнтів про дії, які вони можуть вжити для зменшення цих ризиків: "Це важливий інструмент в арсеналі брокера для того, щоб інформувати своїх клієнтів про те, що вони можуть зробити для зменшення ризиків, пов'язаних зі штучним інтелектом, та інших ризиків", – сказала вона.

Клієнти та інтеграція ШІ

Бірран зазначила, що не тільки брокери можуть використовувати ШІ для підтримки своїх клієнтів, але й клієнтам можна порадити використовувати ШІ, щоб зробити себе більш привабливими для страхових компаній.

Вона сказала: "Компанії, які купують страховку, також повинні думати про гігієну використання штучного інтелекту... У будь-якому секторі проактивний комплаєнс відіграє важливу роль у зменшенні ризиків. Але для людей, які хочуть, для компаній, які купують страховку, це допомагає з андеррайтингом, чи не так? Отже, якщо я бізнесмен і використовую ШІ як механізм контролю ризиків, то я є кращим ризиком для страхової компанії".

Впровадження штучного інтелекту та міркування

На думку Тобі, впровадження штучного інтелекту – це те, над чим компаніям дійсно варто замислитися:

"Вся мета полягає в ранньому виявленні ризиків і запобіганні дуже дорогої шкоди, і це те, в чому ця технологія дуже хороша. І ви можете робити це відповідально і з належним контролем. Але не можна ховати голову в пісок".

KPMG поділяє ці настрої, пропонуючи добре координувати і ретельно продумувати кожен крок на цьому шляху: "Директори з технологій та фінансів разом з командами вищого керівництва (включаючи директорів з питань даних та директорів з питань трансформації) повинні будуть швидко визначити та розробити свою стратегію ШІ, ретельно дотримуючись балансу між прийняттям інновацій, розумінням перешкод на шляху до їх впровадження та пом'якшенням ризиків, що виникають", – йдеться у звіті компанії.

Хоча впровадження штучного інтелекту вимагає обережності, він, безсумнівно, пропонує величезний потенціал у страховій галузі, і настав час страховим професіоналам скористатися його можливостями.

Автор:  Yasmin Donald
Джерело:  Insurance Business UK
URL статті:  https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/technology/ai-meets-insurance-digitising-the-face-of-compliance-and-risk-mitigation-529528.aspx

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2025 Асоціація Страховий Бізнес