Безпрецедентні погодні зміни та стрімке зростання витрат на відновлення змушують страховиків майна переосмислити стратегії оцінки ризиків, повідомляє Verisk.
Страхова індустрія бореться з новою реальністю, оскільки мінливі погодні умови і зростання витрат на реконструкцію призводять до збільшення страхових виплат у зв'язку з катастрофами на 113% у порівнянні з минулим роком, згідно зі звітом про страхові виплати за четвертий квартал від компанії Verisk.
Традиційно в четвертому кварталі переважають страхові випадки, спричинені зимовими штормами. Однак у 2024 році відбувся значний зсув у бік ураганів пізнього сезону, що призвело до зростання загального обсягу виплат на 36% порівняно з попереднім роком. За даними Verisk, кількість виплат, пов'язаних з ураганами, злетіла на 1,100% порівняно з 4 кварталом 2023 року, що свідчить про фундаментальну зміну сезонних ризиків.
На південному сході зростання витрат у шість разів перевищило загальнонаціональний показник, а Флорида, Джорджія та Південна Кароліна зазнали найбільшої шкоди від ураганів у четвертому кварталі. Як не дивно, на Великих рівнинах і Тихоокеанському північному заході також було зафіксовано несподіване зростання страхових виплат, що свідчить про більш широкі кліматичні зміни, які зачіпають раніше менш вразливі регіони, зазначається у звіті.
Ураган "Мілтон", який обрушився на сушу 9 жовтня 2024 року і спричинив 187 000 страхових відшкодувань на загальну суму 2,68 мільярда доларів США за відновлювальною вартістю, ілюструє навантаження, яке ці події можуть спричинити для страхової індустрії. Величезна кількість претензій з Мілтона виснажила галузеві ресурси, що призвело до збільшення тривалості циклу в середньому до 11,2 днів порівняно із середнім показником за 4-й квартал у 9,7 днів. Згідно зі звітом, цей приклад демонструє, як концентровані катастрофічні події можуть перевантажити традиційні системи обробки страхових відшкодувань.
Економічний тиск та економіка галузі
На додаток до погодних викликів, страхова галузь бореться з економічними факторами, що змінюються. У 4 кварталі 2024 року витрати на робочу силу перевищили витрати на матеріали, причому витрати на робочу силу в США зросли на 1,42% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Дефіцит кваліфікованої робочої сили, особливо серед мулярів-бетонників, призвів до збільшення витрат на робочу силу на 26,31% за останній рік.
Витрати на матеріали також продовжували зростати: у 4 кварталі витрати на матеріали в США збільшилися на 2,63% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За даними компанії Verisk, ці фактори призвели до значного збільшення витрат на реконструкцію: витрати на житло зросли на 4,5% у річному обчисленні, а витрати на комерційні об'єкти – на 5,5%.
"Разом ці тенденції вказують на галузеве середовище, яке вимагає точного аналізу даних і перспективного бачення для успішної навігації", – зазначають автори звіту.
Повний звіт можна отримати тут.