На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Усунення прогалин у навичках кіберстрахування

Версия для печати Версия для печати
16.04.2025 

Чому подолання розриву в освіті та підготовці кіберфахівців початкового рівня є настільки важливим.

Ринок кіберстрахування стрімко розвивається з моменту свого зародження наприкінці 1990-х років. У відповідь на нестабільний і швидко мінливий ландшафт загроз фахівці з андеррайтингу, врегулювання збитків та управління ризиками змушені постійно адаптуватися, щоб не відставати.

Це було особливо актуально в 2019 році, коли величезне збільшення кількості атак з вимогами викупу перевірило кіберпродукт на міцність і розтягнуло можливості сектору кіберстрахування. В умовах жорсткої конкуренції на ринку спостерігався значний приплив нових талантів у сфері кіберстрахування, щоб задовольнити зростаючий попит.

Однак початок COVID-19 перервав і зруйнував ранню кар'єру значної частини молодих фахівців у сфері страхування. У багатьох випадках вони були позбавлені можливості отримати критично важливе очне навчання, яке попередні покоління могли сприймати як належне, і не мали змоги набути важливих "м'яких навичок" завдяки спілкуванню з більш досвідченими колегами.

Після COVID-19 група експертів з кібербізнесу Асоціації Ллойда (LMA) констатувала, що в доступності освіти та навчання для молодих фахівців, які переходять на посади початкового рівня, спостерігається прірва. Було вирішено, що необхідно зосередитися на відновленні цих ключових основ кіберстрахового бізнесу.

Навчання для майбутніх бізнес-можливостей

Молоді фахівці з кіберстрахування, які почали свою кар'єру в розпал жорсткого ринку (який відтоді значно пом'якшився), не мають досвіду ведення бізнесу протягом повного ринкового циклу і можуть виявитися недостатньо підготовленими до повернення до жорстких ринкових умов.

Жорсткість ринку означає необхідність розробляти варіанти покриття для нових клієнтів та клієнтів, які повертаються, чия позиція щодо кібербезпеки може зробити їх більш складним ризиком для андеррайтингу. Саме тут досвід є ключовим фактором, а взаємодія зі старшими колегами є безцінною для молодих фахівців, щоб зрозуміти, чому один ризик може бути відхилений, а інший прийнятий.

На нинішньому висококонкурентному ринку розуміння потреб потенційних клієнтів буде ключовою частиною розвитку ринку кіберстрахування в майбутньому. Однак здатність молодих кіберспеціалістів розвивати бізнес на нових і нерозвинених ринках залежить від ширшого спектру навичок і досвіду, ніж той, з яким багато хто з них стикався впродовж своєї кар'єри.

Забезпечення більш комплексної кібер-освіти в галузі технічних навичок

Частково проблемою в розвитку технічних навичок працівників початкового рівня стало прагнення до впровадження ШІ та програмних інструментів, які зменшили кількість завдань ручного адміністрування, що їх виконують молодші спеціалісти, можливо, ціною втрати корисних можливостей для навчання.

На освітнє середовище у страхуванні також вплинуло переривання або усунення можливостей очного навчання під час COVID-19, які в багатьох випадках так і не були відновлені після пандемії.

Поряд з цим, існує освітній виклик для фахівців з андеррайтингу та врегулювання збитків, які провели свою кар'єру, працюючи в інших класах бізнесу, і від яких все частіше вимагають брати на себе кібер-ризики як частину свого портфеля.

Академія LMA запустила програму "Кіберфундація", покликану заповнити цю прогалину в технічних навичках і вирівняти ігрове поле для тих, хто починає свою кар'єру в кіберсфері. Академія LMA побачила в цьому розриві можливість співпрацювати з кіберкомітетами LMA для створення базової програми, яка пропонує практичну технічну освіту в галузі кібер-андеррайтингу, врегулювання збитків, управління ризиками та управління ризиками, а також створює середовище для розвитку індивідуальної впевненості та створення групових мереж колег.

На відміну від більш традиційних класів страхового бізнесу, де ризик залишається відносно постійним, кібер – це клас, що постійно змінюється, де посередники та андеррайтери повинні застосовувати динамічний підхід до основних ризиків і відповідно адаптувати покриття.

Технічні освітні програми, такі як програма Кіберфонду Академії ЛСОУ, допомагають інформувати членів ЛСОУ про те, як мінливий ландшафт загроз впливає на покриття, який вплив він може мати на клієнтів, і як вони можуть випередити зміну профілю кіберризиків та передбачити, що з'явиться на горизонті.

Постійний розвиток кібер-ринку свідчить про те, що брокери та страховики відіграють ключову роль, яка полягає не лише в наданні продукту чистого відшкодування, але й у роботі з клієнтами над переоцінкою їхнього стану кібер-безпеки, покращенням профілю ризиків та наданням їм можливості отримати вигоду від кібер-страхового покриття.

У той же час, вдосконалення навичок молодших кіберспеціалістів дозволяє їм приймати кращі рішення щодо андеррайтингу та відшкодування збитків, покращує управління портфелем та сприяє підвищенню ефективності бізнесу.

Постійна взаємодія є ключем до побудови відносин і досвіду, які є основою лондонського страхового ринку, і ми маємо обов'язок перед наступним поколінням забезпечити їх основними навичками, необхідними для виконання всіх функцій.

Однак технічні навчальні програми можуть зробити лише дуже багато, і саме ринок повинен забезпечити кіберпрофесіоналів можливістю активно застосовувати отримані знання, коли вони повернуться до своїх робочих місць, з досвідом і впевненістю, необхідними для того, щоб вийти на ринок і принести більше прибутку своїй організації та більш широкому класу кіберстрахувальників.

Автор:  Jacqueline Spencer-Sim and Richard Smith
Джерело:  Insurance Business UK
URL статті:  https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/cyber/closing-the-cyber-insurance-skills-gap-532370.aspx

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2025 Асоціація Страховий Бізнес