Минулого року кіберзлочинність усіх видів коштувала жертвам у всьому світі понад 16 мільярдів доларів США, йдеться у звіті Федерального бюро розслідувань, опублікованому в середу.
Ці цифри були зібрані Центром розгляду скарг на інтернет-злочини ФБР, який став інформаційним центром для повідомлень про цифрове шахрайство та хакерство, на основі майже 860 000 скарг, повідомили в бюро.
Збитки – на третину більші, ніж у 2023 році, – значною мірою були спричинені низькотехнологічними шахрайствами, такими як виманювання грошей у потенційних інвесторів в Інтернеті або обман співробітників компаній за допомогою оманливих електронних листів, які переказували великі суми на банківські рахунки зловмисників.
За даними бюро, шахрайство у сфері технічної підтримки та романтичні афери також спричинили збитки на сотні мільйонів доларів.
Збитки від кіберзлочинності, як відомо, важко підрахувати, але минулого року середній розмір збитків становив $19 372.
Найбільше скарг надійшло від людей віком 60 років і старше, а трійку лідерів за кількістю скарг замкнули люди віком 50-59 років і 40-49 років.
У звіті також окреслено топ-10 штатів за кількістю скарг.
Дані ФБР є одними з найбільш повних, але бюро визнало, що його підрахунки були неповними, особливо щодо програм-вимагачів – особливо руйнівного виду програмного забезпечення, яке використовується хакерами для вимагання від організацій викупу в обмін на їхні дані.
Хоча скарги, зібрані ФБР, надходили з усього світу, переважна більшість з них була подана в США.