На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Як AI допомагає в умовах кліматичної невизначеності

Версия для печати Версия для печати
22.05.2025 

ШІ трансформує оцінку кліматичних ризиків, дозволяючи страховикам надавати покриття в регіонах, які раніше не підлягали страхуванню, завдяки передовим технологіям моделювання.

ШІ змінює страхову галузь завдяки моделюванню з високою роздільною здатністю, що дозволяє знаходити більш індивідуальні, відповідні ризикам рішення – навіть у географічних регіонах з високим рівнем ризику.

Зміна клімату – це вже не загроза майбутнього, а криза сьогодення. Екстремальні погодні явища в усьому світі розповідають руйнівну історію цієї нової реальності. Лише в США понад 52 477 лісових пожеж спалили 8,4 мільйона акрів землі, а 27 кліматичних катастроф у 2024 році завдали збитків на суму понад 1 мільярд доларів кожна.

Така картина руйнувань не є поодинокою – від лісових пожеж в Австралії до повеней в Європі та тайфунів в Азії, громади по всьому світу відчувають на собі їхній вплив: дані за 2024 рік свідчать, що 97% усіх застрахованих збитків були спричинені погодними катастрофами. А оскільки НАСА повідомляє про підвищення рівня вуглекислого газу, глобальної температури та метану (і про те, що 2024 рік став найтеплішим за всю історію спостережень), не дивно, що страхові компанії все більше переймаються захистом своїх страхувальників та збереженням власної бізнес-спадщини.

Оскільки традиційні підходи виявляються недостатніми в умовах ескалації кризи, страхова індустрія опинилася на роздоріжжі. Тож як страховики можуть рухатися вперед, коли традиційні моделі оцінки ризиків відстають від мінливої кліматичної реальності?

Зростаючий виклик: Відступ ринку на тлі кліматичної нестабільності

Оскільки кліматичні ризики стають все більш локалізованими та непередбачуваними, певні регіони вважаються "нестраховими", навіть якщо раніше вони були прибутковими, що спричиняє відтік страхових компаній, який призводить до втрати доходів, підриває довіру до галузі та залишає вразливі громади без страхового захисту. У деяких випадках брокери більше не можуть пропонувати відповідні продукти, а клієнти залишаються недострахованими або незастрахованими, не маючи до кого звернутися.

Не маючи належних інструментів для оцінки та візуалізації впливу клімату, страховики можуть зіткнутися з неточним ціноутворенням премій і прогалинами в покритті, неефективним андеррайтингом з підвищеним ризиком, перевантаженими операціями з виплати страхових відшкодувань під час екстремальних подій, затримкою реагування на стихійні лиха та незадоволеністю клієнтів.

Штучний інтелект вносить ясність у те, що колись було хаосом, і допомагає страховим компаніям реагувати на кліматичні події – і більш адекватно готуватися до них, швидко, точно і передбачливо.

Як штучний інтелект трансформує управління кліматичними ризиками

Штучний інтелект – це не просто інструмент, він змінює правила гри. Передові рішення для моделювання кліматичних ризиків поєднують передові технології ШІ, кліматичні науки та страхові технології, щоб забезпечити точну класифікацію екстремальних погодних явищ за допомогою адаптивних моделей для покращення реагування за допомогою систем раннього попередження, моніторинг небезпек та інсайти на основі даних для страхових компаній. У поєднанні з геопросторовою аналітикою, технологією моделювання даних про навколишнє середовище, безперервною оцінкою портфельних ризиків і динамічним коригуванням цін на основі ризиків, що змінюються, штучний інтелект допомагає страховій галузі перейти від реактивного до проактивного прийняття рішень по всьому ланцюжку створення страхової вартості.

Відновлення після страхової події може бути найбільш хаотичним етапом. ШІ спрощує і прискорює цей процес завдяки автоматичному виявленню пошкоджень за допомогою супутникових знімків або зображень з дронів. Виявлення шахрайства за допомогою ШІ під час розгляду претензій легко визначає пріоритетність претензій на основі моделювання впливу в реальному часі і може допомогти з визначенням пріоритетів і розподілом ресурсів. Результат? Прискорення обробки заявок, зменшення кількості шахрайства та покращення якості обслуговування клієнтів.

Хто отримує вигоду від ШІ в моделюванні кліматичних ризиків?

Впровадження рішень для моделювання кліматичних ризиків на основі штучного інтелекту не просто покращує операційну діяльність – воно забезпечує відчутні переваги для всієї страхової екосистеми, від страховиків і брокерів до страхувальників.

Страховики бачать більш розумну сегментацію ризиків для більш цілеспрямованих продуктів, швидшу обробку претензій і зниження рівня шахрайства, а також можливість знову виходити на ринки з високим рівнем ризику або на ринки, які раніше не підлягали страхуванню, з упевненістю, підкріпленою даними.

Брокери отримують більш глибоке розуміння ризиків, що допомагає їм надавати більш персоналізовані консультаційні послуги, впевненість у пропонуванні відповідних продуктів у вразливих географічних регіонах та міцніші відносини з клієнтами завдяки ціннісно-орієнтованій взаємодії.

Страхувальники отримують чіткіші, прозоріші умови страхування та більш доступне, індивідуальне покриття – навіть у схильних до ризиків регіонах. Штучний інтелект також забезпечує їм душевний спокій завдяки сповіщенням про ризики в режимі реального часу та кращій і швидшій підтримці при виплаті страхових відшкодувань.

Потужний шлях вперед

Клімат змінюється швидше, ніж традиційні моделі страхування можуть до нього адаптуватися. Але моделювання кліматичних ризиків на основі штучного інтелекту пропонує потужний шлях вперед. Йдеться не лише про покращення якості даних, а й про переосмислення того, як страхові компанії передбачають ризики, адаптуються до них та реагують на них. Використовуючи штучний інтелект у страхуванні, ми будуємо більш стійке, гнучке майбутнє – майбутнє, в якому технології дають змогу страховій галузі та її страхувальникам процвітати в умовах кліматичної невизначеності.

Автор:  Bhaskar Kalita
Джерело:  Insurance Thought Leadership
URL статті:  https://www.insurancethoughtleadership.com/ai-machine-learning/how-ai-helps-climate-uncertainty

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2025 Асоціація Страховий Бізнес