Цей Інтернет речей ще не реалізував весь свій потенціал, але дозволить перевізникам зосередитися на тому, що покликане робити страхування – захищати людей і бізнес.
На початку цього року я говорив з Полом Керроллом з Insurance Thought Leadership про технологічні тенденції в страхуванні, включаючи генеративний ШІ, ML, обробку природної мови (NLP) та Інтернет речей (IoT). Я сказав:
"Ви можете використовувати більше джерел даних, не вдаючись до ручних процесів. Ви можете вдосконалити процес аналізу ризиків, те, як ви дивитеся на історичні ризики, і включити нові ризики з будь-якого нового набору даних. І ці набори даних є плідними і поширеними по всій екосистемі, будь то Інтернет речей (IoT), включаючи телематику, або будь-що, що може дозволити страховикам коригувати премію на основі фактичної поведінки".
Технологія IoT повинна підбадьорити нас усіх. На жаль, ми все ще перебуваємо в неспокійних водах на шляху до Інтернету речей у страхуванні. Це борсання вказує на більш важливу проблему: Інтернет речей ще не реалізував весь свій потенціал для спрощення страхування.
Поширення та інтеграція Інтернету речей дозволяє страховим компаніям зосередитися на тому, для чого призначене страхування – на захисті людей та бізнесу. Давайте розглянемо, як технологія Інтернету речей може допомогти спростити страхування.
Подолання або усунення боротьби за таланти і робочу силу в галузі
За оцінками Бюро трудової статистики США, до 2026 року страхова галузь може втратити близько 400 000 працівників у зв'язку з виходом на пенсію. Ця проблема ускладнюється прогнозами, що до 2028 року приблизно 50% нинішніх працівників страхової галузі можуть вийти на пенсію. Наступні три-п'ять років мають вирішальне значення.
Люди – це життєва сила страхування. Але вони потребують допомоги. Галузь повинна максимізувати потенціал своїх талантів, одночасно залучаючи, наймаючи та утримуючи нові покоління робочої сили. Працівники потребують передових технологій та цифрових інструментів для виконання своєї роботи.
Дослідження показують, що приблизно 70% працівників покоління Z залишили б свою нинішню роботу заради роботи з кращими технологіями. Deloitte стверджує, що майбутнє роботи, наповнене новими працівниками, вимагатиме поєднання ключових навичок, включаючи навички роботи з цифровими інструментами та технологіями, а також вміння працювати з аналітикою та даними.
Впровадження Інтернету речей має вирішальне значення для задоволення попиту на талановитих фахівців і подолання дефіциту робочої сили. Завдяки Інтернету речей кращі дані передаються швидше, чи то автоматизація збору даних для коригування страхових випадків за допомогою телематики, чи то розширення можливостей андеррайтерів щодо попереднього заповнення даних, зібраних за допомогою датчиків. Інтернет речей також дозволяє впроваджувати інновації та більш розумні підходи до страхування з більш превентивними підходами до зменшення ризиків. Це знижує попит на розтягнуту робочу силу. Запобігання або зменшення ризику за допомогою шаблонів даних з Інтернету речей може бути більш ефективним з точки зору витрат і часу, ніж реагування на ситуацію, яка вже сталася.
Подолання зростаючої вартості ведення бізнесу
Нещодавно я був головним доповідачем на нашій конференції "Формування 2024", і вартість ведення бізнесу в страхуванні була гарячою темою. З наших дискусій ми дізналися, що переважна більшість страховиків страждають від розрізнених даних та неефективних процесів, які поглиблюють цю проблему. Це має змінитися – і швидко. Потрібні нові системи, нові ролі та нові способи роботи.
Для чого? Щоб керувати більш ефективним бізнесом і дати можливість Інтернету речей виконувати свою роботу. Автоматизоване попереднє заповнення даних економить час. Телематичні дані генерують точне ціноутворення і допомагають забезпечити безпеку і підтримку під час великомасштабних стихійних лих, таких як лісові пожежі. За прогнозами, до 2032 року ринок досягне понад 500 мільйонів доларів США, а розгортання Інтернету речей, як очікується, буде стрімко зростати, що відкриває широкі можливості.
Щоб реалізувати цей потенціал, ми повинні переосмислити цінність Інтернету речей у страхуванні, щоб консолідувати надлишкові системи та об'єднати дані в одному місці. Збільшення кількості розрізнених даних допомагає небагатьом, але в майбутньому може спричинити більше головного болю для більшості.
IoT також є ключем до того, щоб наша галузь отримала максимальну користь від штучного інтелекту, машинного навчання та обробки природної мови. Завдяки наявності потрібних даних у потрібний час ці передові технологічні рішення підвищують швидкість, з якою дані можуть бути перетворені на дії. Це означає переваги для страховиків і страхувальників.
Неможливо побудувати ланцюги з розірваними ланками, тому галузь повинна зміцнити свої поточні технологічні платформи. Вона повинна модернізувати технологічні стеки з урахуванням Інтернету речей. Вона повинна знизити загальну складність доступу до даних. Тоді, і тільки тоді, галузь зможе побачити економію часу і витрат завдяки Інтернету речей.
Втрачені можливості з клієнтами
Ви розгорнули IoT і працювали над подоланням його недоліків, які ускладнюються ізоляцією даних. Що далі? Що ви робите з усіма даними, отриманими від цих систем? Куди вони йдуть? Як ви можете отримати до них доступ? Чи можете ви ефективно перетворити ці дані на розуміння та дії? Якщо відповідь на ці питання негативна, то це означає, що ми зайшли в глухий кут в питаннях ефективності Інтернету речей.
Страхова індустрія повинна використовувати дані, отримані від рішень Інтернету речей, в операціях, щоб покращити досвід як працівників, так і клієнтів. Ми бачимо ефективне використання ранніх розгортань телематики в автомобілебудуванні, де деякі перевізники правильно вирішують це рівняння.
Хороша новина полягає в тому, що в цілому страховики демонструють готовність до співпраці. Вони готові впроваджувати рішення Інтернету речей і обмінюватися даними на користь свого страхового покриття. Наприклад, окрім телематики для водіїв, понад 50% респондентів дослідження Global Consumer Insurance Insights 2023 заявили, що вважають привабливою концепцію страхування на вимогу.
Інтернет речей відіграватиме значну роль у страхуванні на вимогу, чи то через придбання страхового покриття, коригування премій на основі поведінки, чи то через перевірку та винесення рішень щодо страхових випадків. Страхові компанії, які правильно зрозуміють це, відкриють можливості для більш індивідуальних рішень і міцніших відносин зі своїми клієнтами. У сучасному світі персоналізованого досвіду це може стати різницею між успіхом і невдачею.
Спрощення страхування – ось відповідь
Це, мабуть, обіцянка Інтернету речей – або будь-якої нової технології, що застосовується в страхуванні. Нам не потрібно перераховувати кількість "інноваційних рішень", які не змогли зробити свій внесок у цю дуже складну, дуже регульовану, дуже персоналізовану галузь.
Що стосується Інтернету речей, то ми вже пройшли цю точку перелому. Ми знаходимося тут і зараз. Ми повинні консолідувати надлишкові системи, об'єднати дані в одному місці, забезпечити їх доступність для дій і посилити повний набір технологій з підтримкою Інтернету речей, які працюють на благо нашої галузі.
Це фундамент, на якому наша галузь досягне успіху.