На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Коментарі / Коментарі

Глобальний ринок страхування. Огляд продуктів та регіональних тенденцій на 2024 рік

Версия для печати Версия для печати
15.12.2023 

2023 рік характеризувався геополітичною турбулентністю, інфляційним тиском та подіями, пов'язаними з глобальним потеплінням. В 2024 році ці тенденції, на думку аналітиків, продовжаться. Гуманітарні проблеми знаходяться на першому місці серед глобальних пріоритетів для суспільства в цілому, але тривожні занепокоєння щодо платоспроможності страховиків та банків після крахів у фінансовому секторі також турбують багатьох бізнес-лідерів.

Окрім цих фундаментальних проблем, кіберзагроз та програм-вимагачів, мінливий ринок праці та технологічні досягнення, такі як штучний інтелект, турбують людей з усіх куточків світу, зокрема топ-менеджерів, йдеться у звіті Aon Global Insurance Market Dynamics.

Результати Global Risk Management Survey, проведеного Aon серед близько 3000 бізнес-лідерів у всьому світі, показали, що кіберризики, перерви в бізнесі, збої в ланцюжках поставок, і нездатність залучити та утримати таланти є однією з головних проблем бізнесу.

Незважаючи на те, що кожен із цих ризиків створює унікальні виклики, їх зростаючий взаємозв'язок і серйозність потребують подальшої еволюції підходів до передачі ризиків, які використовують набори даних, що швидко розвиваються, і складне моделювання для визначення комбінації традиційних та інноваційних рішень, які цілісно відповідають індивідуальним допустимим ризикам.

У цьому звіті описуються деякі важливі події ринку страхування та містяться спеціальні функції, які допоможуть вам зорієнтуватися в складнощах і проблемах сучасного середовища ризиків і страхування.

Основні тенденції страхового ринку

Складне макросередовище сформувало впевненість і стратегії страховика. Економічна стійкість, поступове вдосконалення глобальних ланцюгів постачання та світовий будівельний бум зміцнили впевненість страховиків, тоді як геополітична нестабільність, постійна соціальна та економічна інфляція та проблеми, пов'язані з кліматом, створили невизначеність і консерватизм.

Незважаючи на те, що у 2023 році страховий ринок продовжував сповільнюватися, оскільки страховики намагалися збалансувати зростання та прибутковість, умови продовжували відрізнятися для сприятливих і проблемних ризиків.

Привілейовані та ефективні типи ризиків зазнали посилення андеррайтингу, збільшення доступної перестрахової міскості з боку нових та відомих страховиків та здорової конкуренції, здебільшого викликаної поверненням страховиків до прибутковості, зацікавленістю збільшення продуктивності страхової компанії за рахунок тарифів і впевненість у тому, що умови покриття були узгоджені з намірами страховиків.

Ризики, схильні до стихійних лих і збитків, а також ті, що не демонструють зрілих практик управління ризиками, зазнали найзначнішого зростання цін і обмежень перестрахової місткості, здебільшого через волатильність, спричинену стихійними лихами, складним періодом на початку 2023 року ринкове середовище перестрахування та зростання сум судового врегулювання.

Для всіх типів ризиків андеррайтингове середовище було зосередженим на диференціації ризиків. Позитивні результати були досягнуті завдяки ранній взаємодії зі страховиками та надійним методам оцінки та контролю ризиків, впроваджені вдосконалення та уроки, отримані з попередніх катастрофічних збитків.

Динаміка ринку страхування

Ціни на страхування

Несприятливі тенденції щодо збитків спричинили тиск на підвищення цін на автострахування та страхування від нещасних випадків, тоді як кіберстраховики та D&O страхування відчули пом'якшення цін, оскільки страховики прагнули зберегти та збільшити свої портфелі. Ціни на нерухомість залишалися нестабільними через занепокоєння щодо інфляції, високих витрат на перестрахування, зміни клімату та стихійних катастроф.

Страхова спроможність

Страхове покриття було достатніми для більшості продуктів і типів ризиків, оскільки страховики-лідери підвищили ціни, а інші страховики вийшли на ринки, націлені на зростання. Ризики майна від стихійних лих залишалися обмеженими і дорогими, що спонукало до подальшого використання альтернативних рішень, включаючи продукти на основі індексів, самострахування та кептиви.

Страховий андеррайтинг

Оскільки страховики зосереджувалися на прибутковому зростанні, жорсткість андерайтингу поступилася місцем гнучкості. Страховики зосередилися на індивідуальному профілі ризиків, контролі та продуктивності. Якість і диференціація ризиків залишалися головним пріоритетом. Використання даних і аналітики для підтримки прийняття рішень продовжує набирати більшої ваги. Позитивні результати були досягнуті завдяки взаємодії зі страховиками.

Ліміти страхування

Більшість розміщень поновлено із закінченням страхових лімітів і сублімітів; однак ліміти майна зросли через економічну інфляцію, яка разом із соціальною інфляцією та "ядерними судовими справами" також вплинула на ліміти на автострахування та НС. Більші ліміти були доступні для кіберризиків, страхування відповідальності директорів і посадових осіб, оскільки клієнти прагнули відновити ліміти, зменшені в останні роки. Потрібні були детальні описи методології оцінки майна.

Тенденції щодо страхових продуктів

Автострахування

Конвергенція факторів призвела до ринкових умов від помірних до складних. Виплати страховиків продовжували зростати через інфляцію, зростання частоти та розміру страхових випадків, порушення глобального ланцюга поставок, браку робочої сили та передових автомобільних технологій; однак доступність альтернативних рішень і здоровий апетит страховиків до добре ефективних ризиків пом'якшили вплив ринку та підвищення цін на автострахування.

З іншого боку, інноваційні автомобільні технології покращили підходи до андеррайтингу та спектру страхових продуктів.

Страхування від нещасних випадків та відповідальності

Помірні ринкові умови, що характеризуються стабільними цінами та андеррайтингом, зберігаються в більшій частині портфелів страховиків, незважаючи на занепокоєння учасників ринку, пов'язані з економічною, соціальною інфляцією та зростанням розміру виплат.

Складні типи ризиків і програми з низькими франшизами зазнали змін, які характеризувалися жорстким андеррайтингом, консервативним покриттям і істотним підвищенням тарифів у деяких випадках.

Кіберстрахування

Незважаючи на зростаючу складність і частоту інцидентів з програмами-вимагачами та постійні втрати, пов'язані з конфіденційністю, ринкові умови продовжували пом'якшуватися, оскільки страховики, орієнтовані на зростання, розширювали свої апетити та покриття на ринку страхування кіберризиків.

Вимоги до андеррайтингу дещо пом'якшилися, оскільки страховики глибше усвідомили кіберризик, а страхувальники запровадили більш сильний контроль безпеки.

Занепокоєння щодо системного ризику та ризику ланцюжка постачання продовжує зростати. Продовжується зосередження уваги на засобах контролю конфіденційності, приділяючи особливу увагу біометричним даним і відстеженням поведінки, а також новим нормам щодо конфіденційності та захисту прав споживачів.

Страховики продовжували оцінювати страхове покриття, що пропонується для критичної інфраструктури, системних або пов'язаних подій та військових ризиків.

D&O Страхування

Пом'якшення умов тривало, незважаючи на складний фон підвищених ризиків, включаючи геополітичну нестабільність, інфляцію, крихкість фінансових ринків, нестабільність ринку акцій, проблеми в ланцюжках поставок, збільшення фінансування судових процесів і зміну нормативної бази.

Потенціал нових і відомих страховиків продовжував збільшуватися на орієнтованому на зростання ринку D&O Страхування з дуже малою кількістю нових покупців, що створило здорову конкуренцію та сприятливі умови для клієнтів.

Андеррайтинг залишався помірним, особливо щодо зареєстрованих ризиків, криптовалют, фармацевтичних і нафтових/вугільних ризиків, хоча андеррайтери продемонстрували певну гнучкість щодо умов покриття цільових ризиків.

Альтернативні структури (наприклад, більші утримання, співстрахування, частки квот і альтернативні рішення щодо капіталу, такі як кептиви) продовжували доповнювати портфелі.

Страхування майна

Ринкова розбіжність між "цільовими" та "нецільовими" майновими ризиками тривала. Ризики, пов'язані з типами зайнятості з підвищеною небезпекою, або які зазнали впливу стихійних лих або були більш збитковими, пережили консервативні, складні та нестабільні ринкові умови, які були спричинені збільшенням витрат на перестрахування, збитками від стихійних лих, інфляцією та проблемами в ланцюжку поставок.

Ефективні ризики та ризики на менш небезпечних об'єктах зазнали більш сприятливого середовища, яке характеризувалося збільшенням розмірів покриття та здоровою конкуренцією; однак акцент на прибутковості продовжувався. Застереження про маржу або штрафи за співстрахування були обов'язковими, якщо оцінки вважалися неточними або заниженими.

У відповідь на нестабільне геополітичне середовище андеррайтери додатково обмежили або виключили зі страхове покриття ризики, пов'язані зі страйками та цивільними забастовками, кіберризиками, тероризм, війна та санкції, а також ширші географічні виключення.

Автор:  Олег Паращак
Джерело:  Форіншурер
URL статті:  https://forinsurer.com/news/23/12/15/43353

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес